Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Kučera reprezentoval s juniorským výběrem Českou republiku

9.5.2018 9:45 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - První květnový víkend absolvovali blanenští plavci hned několik zajímavých akcí. Tou největší bylo mezinárodní čtyř utkání juniorské reprezentace. Místem pravidelného plaveckého střetnutí nejlepších juniorů ze čtyř zemí (Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česko) se letos stala Česká republika, konkrétně padesátimetrový bazén v Plzni Na Slovanech. 

Kučera reprezentoval s juniorským výběrem Českou republiku
Milan Kučera. Foto Věra Vencelová

Do českého reprezentačního výběru čtyřiadvaceti juniorů a juniorek byla nominována také současná blanenská jednička Milan Kučera, a to díky svým vynikajícím výsledkům v motýlkových disciplínách. Přestože na všech třech tratích (50M, 100M a 200M) zaplaval osobní rekordy, na maďarské a polské plavce to nestačilo. Nejlépe se umístil na padesátce, kde dohmátl na sedmém místě.

Stovka a dvoustovka mu vynesla devátou příčku. Celkově obsadil český juniorský výběr třetí, tedy medailový post. Stříbrné bylo Polsko a vítězství si odnesli maďarští plavci. Brambora patřila Slovensku. Pro blanenské plavání je to další výrazný úspěch na mezinárodním poli.

Od existence této vrcholné soutěže je Milan Kučera prvním plavcem, za jehož sportovní přípravou stojí blanenský oddíl. V nedávné minulosti se mezinárodního čtyř utkání účastnil v prsových disciplínách také blanenský odchovanec Dominik Špaček, ten však v té době již reprezentoval Kometu Brno.

Plavecký stadion za Lužánkami přivítal na pět set plavců z Maďarska, Polska, Ruska, Slovenska a Česka z řad mladšího a staršího žactva na další velké plavecké akci. Tou byl čtyřiačtyřicátý ročník Májového Brna. Tyto prestižní mezinárodní závody jsou jedním z prvních odrazových můstků pro budoucí plavecké hvězdy, nejen českého plavání, ale i evropského a světového.

Právě na předcházejících ročnících Májového Brna bojovali o své první medaile velikáni českého a světového plavání. Za zmínku stojí jedno jméno, a tím je několikanásobná olympijská vítězka a dnešní plavecká hvězda Katinka Hosszú z Maďarska, která se brněnských závodů jako žákyně zúčastnila několikrát.

V tak silné konkurenci plavci z blanenského třináctičlenného družstva na medaile nedosáhli. Zaplavali však řadu osobních rekordů, a především nasáli atmosféru velkých závodů, které by je mohly motivovat k další plavecké přípravě. Nejlepším výsledkem Blanenských bylo dvanácté místo mladšího žáka Jana Reky na padesátce motýlek a dvoustovce kraul.

A do třetice se plavci ze třiadvaceti klubů kategorie dorostu a dospělých pokoušeli v dlouhém bazénu v Brně za Lužánkami zaplavat kvalitní časy potřebné ke kvalifikaci na nejvyšší českou soutěž, kterou je Letní mistrovství ČR open v Praze. Medailové posty z Krajského přeboru dorostu a dospělých vybojovali z blanenské desetičlenné výpravy Jan Vencel (třikrát první místo), Veronika Zamazalová (dvakrát první, jedno třetí místo), Michal Vencel (jedno první a druhé místo) a Kateřina Demová (třetí místo).

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509