Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Kučera reprezentoval s juniorským výběrem Českou republiku

9.5.2018 9:45 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - První květnový víkend absolvovali blanenští plavci hned několik zajímavých akcí. Tou největší bylo mezinárodní čtyř utkání juniorské reprezentace. Místem pravidelného plaveckého střetnutí nejlepších juniorů ze čtyř zemí (Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česko) se letos stala Česká republika, konkrétně padesátimetrový bazén v Plzni Na Slovanech. 

Kučera reprezentoval s juniorským výběrem Českou republiku
Milan Kučera. Foto Věra Vencelová

Do českého reprezentačního výběru čtyřiadvaceti juniorů a juniorek byla nominována také současná blanenská jednička Milan Kučera, a to díky svým vynikajícím výsledkům v motýlkových disciplínách. Přestože na všech třech tratích (50M, 100M a 200M) zaplaval osobní rekordy, na maďarské a polské plavce to nestačilo. Nejlépe se umístil na padesátce, kde dohmátl na sedmém místě.

Stovka a dvoustovka mu vynesla devátou příčku. Celkově obsadil český juniorský výběr třetí, tedy medailový post. Stříbrné bylo Polsko a vítězství si odnesli maďarští plavci. Brambora patřila Slovensku. Pro blanenské plavání je to další výrazný úspěch na mezinárodním poli.

Od existence této vrcholné soutěže je Milan Kučera prvním plavcem, za jehož sportovní přípravou stojí blanenský oddíl. V nedávné minulosti se mezinárodního čtyř utkání účastnil v prsových disciplínách také blanenský odchovanec Dominik Špaček, ten však v té době již reprezentoval Kometu Brno.

Plavecký stadion za Lužánkami přivítal na pět set plavců z Maďarska, Polska, Ruska, Slovenska a Česka z řad mladšího a staršího žactva na další velké plavecké akci. Tou byl čtyřiačtyřicátý ročník Májového Brna. Tyto prestižní mezinárodní závody jsou jedním z prvních odrazových můstků pro budoucí plavecké hvězdy, nejen českého plavání, ale i evropského a světového.

Právě na předcházejících ročnících Májového Brna bojovali o své první medaile velikáni českého a světového plavání. Za zmínku stojí jedno jméno, a tím je několikanásobná olympijská vítězka a dnešní plavecká hvězda Katinka Hosszú z Maďarska, která se brněnských závodů jako žákyně zúčastnila několikrát.

V tak silné konkurenci plavci z blanenského třináctičlenného družstva na medaile nedosáhli. Zaplavali však řadu osobních rekordů, a především nasáli atmosféru velkých závodů, které by je mohly motivovat k další plavecké přípravě. Nejlepším výsledkem Blanenských bylo dvanácté místo mladšího žáka Jana Reky na padesátce motýlek a dvoustovce kraul.

A do třetice se plavci ze třiadvaceti klubů kategorie dorostu a dospělých pokoušeli v dlouhém bazénu v Brně za Lužánkami zaplavat kvalitní časy potřebné ke kvalifikaci na nejvyšší českou soutěž, kterou je Letní mistrovství ČR open v Praze. Medailové posty z Krajského přeboru dorostu a dospělých vybojovali z blanenské desetičlenné výpravy Jan Vencel (třikrát první místo), Veronika Zamazalová (dvakrát první, jedno třetí místo), Michal Vencel (jedno první a druhé místo) a Kateřina Demová (třetí místo).

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509