14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.

kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!

Moravský Ultramaraton vyhrál pošesté za sebou Daniel Orálek

14.7.2017 11:56 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Moravský ultramaraton byl letos ve znamení šestek. Sedm maratonů, šest prvních míst. S výjimkou první etapy mu v šesti dalších soupeři hleděli na záda. Se startovním číslem šest zvítězil pošesté za sebou Daniel Orálek (MS Brno).

Daniel Orálek v čele. Foto archiv

Mezi účastníky letošního jubilejního 25. ročníku nechyběly jeho legendy a skalní příznivci. Sigrid Eichner z Německa s aktuálně absolvovaným 2 050. maratonem, Ivan Ďurkovský, který se na start MUM postavil již po 23., Andrasz Maczo z Maďarska s jedenácti účastmi, Klaus-Peter Ulmschneiderz a Jürgen Kuhlmey z Německa a Jerzy Bednarz z Polska, atakující hranici 700 uběhnutých maratonů, česká ultramaratonská etapová jednička a spoluorganizátor závodu Daniel Orálek, který završil počet prvenství na MUM na desítku.

Startovní pole 140 běžců a běžkyň v první Lomnické etapě (což je o 30 více než vloni) bylo kompaktní velmi krátce, Jiří Čípa, startující zřejmě pouze v první etapě, běžel svůj vlastní závod. V cíli jako jediný dosáhl výtečného času pod tři hodiny (2:55 hod).

Ve druhé Boskovické etapě nestartovali běžci MiniMUM a startovní pole tvořilo 75 účastníků, což bylo o 7 více než vloni. Daniel Orálek se na první občerstvovací stanici odpoutal od svých pronásledovatelů a až do cíle běžel osamocen.

Třetí etapou byla tradičně etapa Blanenská, na startu se seřadilo 83 běžců a běžkyň, početné pole obohatili „domácí“ díky zařazení Blanenské etapy do Okresní běžecké ligy. Po startu se Dana Orálka dokázal držet pouze Roman Košťák, Dan doběhl do cíle za 3:18 hod a Roman 3 minuty za ním. Na třetím místě přiběhl Stanislav Široký (3:28 hod), který se na Blanenské etapy specializuje, běhá je od roku 2014 a letos dosáhl nejlepšího času i výsledku.

Čtvrtá etapa byla odstartována z Tišnova, na startu se sešlo rekordních 132 běžců a běžkyň (vloni 106), o zvýšený počet startujících se postarali běžci závodu MiniMUM, pro které to byla druhá etapa a také jednotliví startující, kteří se odhodlali pouze na tuto etapu.

Pátá etapa byla odstartována v Olešnici, odstartovalo celkem 71 běžců a běžkyň (vloni 63). Dosažený čas Daniela Orálka 3:08 h je nejrychlejším v historii Olešnické etapy.

Předposlední etapou byla etapa Bystřická. Na startu se sešlo celkem 65 startujících, Bystřickou etapu významně ovlivnilo počasí, po typicky letních dnech dorazily bouřky doprovázené nárazy větru a přívalovými srážkami. Tyto nepříznivé povětrností vlivy vyvrcholily v podvečer, kdy řada z pomalejších běžců byla ještě na trase etapy.

V závěrečné sedmé etapě, kterou byla Cimrmanova, si otestovalo své síly 120 atletů, Daniel Orálek zvítězil s náskokem necelých dvou minut.

Konečné pořadí: 1. Daniel Orálek (BehejBrno.com), 22:57:15, 2. Roman Košťák (GASSO Team Jablonec n.N.), 24:13:58, 3. Martin Šerák (Sokol Bílovice nad Svitavou), 25:00:28, 4. Jaroslav Vicher (Kesbuk), 25:03:31, 5. Jiří Partl (Synthon Sport Society), 25:12:00, 6. Josef Cacek (Cáca Team), 25:25:28.

Nejlepší ženou byla Ivana Hrdličková (Černá Hora), která časem 29:52:05 obsadila celkově skvělé 21. místo. Druhé Silke Kuhn (Německo) měla čas 32:44:12 a byla 29., mezi ženami třetí a celkově 32. místo brala v čase 34:06:22 Andrea Plachá (Prostějov).

Celkem se 25. ročníku zúčastnilo 213 běžců, všechny etapy dokončilo 56 běžců, což je o šest více než v loňském roce.