22.9.2017 12:03

O více než dvanáct tisíc korun přišla dvaapadesátiletá žena z Blanska, která si přes internet chtěla koupit telefon. Na síti si vyhlédla přístroj značky Samsung, objednalo ho a elektronicky uhradila i jeho cenu. „Když ale ani po několika dnech a několika urgencích telefon na určenou blanenskou adresu nedorazil, pochopila, že naletěla podvodnému portálu. Případ tedy nahlásila blanenským policistům,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Nepozornost ho přišla draho

21.9.2017 9:27

Drzost zlodějů podcenil sedmatřicetiletý muž v Letovicích, když před místní firmou nakládal do svého osobního auta zakoupené zboží. Na sedadle odemčeného auta nechal ležet tašku s osobními doklady, telefonem a hotovostí v různých měnách. „Zloděj ve chvíli, kdy muž od auta odešel pro další materiál, vůz pohodlně otevřel a věci odcizil. Škoda je skoro dvacet tisíc korun,“ upřesnil blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Sprejer řádil na nádraží

19.9.2017 11:47

Jen asi čtvrt hodiny stačilo sprejerovi na letovickém vlakovém nádraží, aby způsobil škodu za patnáct tisíc korun. Na odstavenou vlakovou soupravu totiž nastříkal velký barevný nápis. „Na hnací jednotce vlaku vytvořil za pár minut obrazec o ploše patnáct metrů čtverečních,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

Dnešní akce

akce
Adamov – Stará huť v 9 až 17 hod.: Pokusné tavby v replikách středověkých kusových železářských pecích.
Blansko – Kino v 17 hod.: Rytmické svařování 2017 - koncert jazzových mistrů, přehlídka módy z recyklátů.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Taneční kurzy pro dospělé, manželské a přátelské páry.
Letovice - Oslavy organizovaného včelařství na Letovicku 1907 - 2017 s bohatým doprovodným programem.

kina
Blansko v 15 hod. LEGO® Ninjago® film.
Blansko v 17.30 hod. LEGO® Ninjago® film. (3D)
Blansko ve 20 hod. Dobrý časy.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Krtkova dobrodružství III.
Boskovice v 17 hod. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.
Boskovice v 19.30 hod. Cesta času.

všechny

Sledujte nás!

Moravský Ultramaraton vyhrál pošesté za sebou Daniel Orálek

14.7.2017 11:56 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Moravský ultramaraton byl letos ve znamení šestek. Sedm maratonů, šest prvních míst. S výjimkou první etapy mu v šesti dalších soupeři hleděli na záda. Se startovním číslem šest zvítězil pošesté za sebou Daniel Orálek (MS Brno).

Daniel Orálek v čele. Foto archiv

Mezi účastníky letošního jubilejního 25. ročníku nechyběly jeho legendy a skalní příznivci. Sigrid Eichner z Německa s aktuálně absolvovaným 2 050. maratonem, Ivan Ďurkovský, který se na start MUM postavil již po 23., Andrasz Maczo z Maďarska s jedenácti účastmi, Klaus-Peter Ulmschneiderz a Jürgen Kuhlmey z Německa a Jerzy Bednarz z Polska, atakující hranici 700 uběhnutých maratonů, česká ultramaratonská etapová jednička a spoluorganizátor závodu Daniel Orálek, který završil počet prvenství na MUM na desítku.

Startovní pole 140 běžců a běžkyň v první Lomnické etapě (což je o 30 více než vloni) bylo kompaktní velmi krátce, Jiří Čípa, startující zřejmě pouze v první etapě, běžel svůj vlastní závod. V cíli jako jediný dosáhl výtečného času pod tři hodiny (2:55 hod).

Ve druhé Boskovické etapě nestartovali běžci MiniMUM a startovní pole tvořilo 75 účastníků, což bylo o 7 více než vloni. Daniel Orálek se na první občerstvovací stanici odpoutal od svých pronásledovatelů a až do cíle běžel osamocen.

Třetí etapou byla tradičně etapa Blanenská, na startu se seřadilo 83 běžců a běžkyň, početné pole obohatili „domácí“ díky zařazení Blanenské etapy do Okresní běžecké ligy. Po startu se Dana Orálka dokázal držet pouze Roman Košťák, Dan doběhl do cíle za 3:18 hod a Roman 3 minuty za ním. Na třetím místě přiběhl Stanislav Široký (3:28 hod), který se na Blanenské etapy specializuje, běhá je od roku 2014 a letos dosáhl nejlepšího času i výsledku.

Čtvrtá etapa byla odstartována z Tišnova, na startu se sešlo rekordních 132 běžců a běžkyň (vloni 106), o zvýšený počet startujících se postarali běžci závodu MiniMUM, pro které to byla druhá etapa a také jednotliví startující, kteří se odhodlali pouze na tuto etapu.

Pátá etapa byla odstartována v Olešnici, odstartovalo celkem 71 běžců a běžkyň (vloni 63). Dosažený čas Daniela Orálka 3:08 h je nejrychlejším v historii Olešnické etapy.

Předposlední etapou byla etapa Bystřická. Na startu se sešlo celkem 65 startujících, Bystřickou etapu významně ovlivnilo počasí, po typicky letních dnech dorazily bouřky doprovázené nárazy větru a přívalovými srážkami. Tyto nepříznivé povětrností vlivy vyvrcholily v podvečer, kdy řada z pomalejších běžců byla ještě na trase etapy.

V závěrečné sedmé etapě, kterou byla Cimrmanova, si otestovalo své síly 120 atletů, Daniel Orálek zvítězil s náskokem necelých dvou minut.

Konečné pořadí: 1. Daniel Orálek (BehejBrno.com), 22:57:15, 2. Roman Košťák (GASSO Team Jablonec n.N.), 24:13:58, 3. Martin Šerák (Sokol Bílovice nad Svitavou), 25:00:28, 4. Jaroslav Vicher (Kesbuk), 25:03:31, 5. Jiří Partl (Synthon Sport Society), 25:12:00, 6. Josef Cacek (Cáca Team), 25:25:28.

Nejlepší ženou byla Ivana Hrdličková (Černá Hora), která časem 29:52:05 obsadila celkově skvělé 21. místo. Druhé Silke Kuhn (Německo) měla čas 32:44:12 a byla 29., mezi ženami třetí a celkově 32. místo brala v čase 34:06:22 Andrea Plachá (Prostějov).

Celkem se 25. ročníku zúčastnilo 213 běžců, všechny etapy dokončilo 56 běžců, což je o šest více než v loňském roce.