Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Osmé kolo velké ceny se neslo ve znamení vyrovnaných výkonů

1.8.2017 6:44 | Původní vydání | Broňa Zhořová

ČERNOVICE - Po jednotýdenní přestávce se v neděli opět rozběhla Velká cena Blanenska v požárním útoku, jejíž osmé kolo hostili hasiči v Černovicích. Po většinu závodního dne panovalo horké letní počasí, i proto zůstala travnatá široká dráha s velmi mírným stoupáním kvalitní pro všechna soutěžní družstva.

Osmé kolo velké ceny se neslo ve znamení vyrovnaných výkonů
VC Blanenska v Černovicích. Foto Monika Kšicová

Těch si přijelo do Černovic zazávodit celkově 46, z toho 33 mužských a 13 ženských. Obě kategorie tentokráte spojovaly velmi vyrovnané výkony, o konečném pořadí rozhodovaly setiny vteřiny. V mužích se rovnou deset týmů vešlo v celkovém hodnocení do jedné vteřiny, v ženách pak týmů sedm.

Soutěž otevírala - jak je na travnatých dráhách obvyklé - kategorie mužská, ve které se nejlépe umístily Krasonice z okresu Jihlava, jejichž proudařům se podařilo časomíru zastavit na hodnotě 17,08 s. Druhé místo si z Černovic za čas 17,15 s. odvážel Žernovník a třetí místo pak zůstalo doma, zásluhou týmu Černovice „A“, který bral bronzové medaile za čas 17,67 s.

Žernovník bodoval i v ženské kategorii, jeho děvčata tuto část soutěže absolutně ovládla s časem 17,81 s. Druhý skončil Sychotín za čas 17,85 s. a třetí Němčice, které celou Velkou cenu momentálně vedou, a to za čas 18,02 s.

Deváté kolo Velké ceny proběhne v neděli 13. srpna 2017 od 12 hodin na hasičském hřišti v Němčicích. Více zde.

Galerie k článku

VC Blanenska v Černovicích. Foto Monika KšicováVC Blanenska v Černovicích. Foto Monika KšicováVC Blanenska v Černovicích. Foto Monika KšicováVC Blanenska v Černovicích. Foto Monika Kšicová
VC Blanenska v Černovicích. Foto Monika KšicováVC Blanenska v Černovicích. Foto Monika KšicováVC Blanenska v Černovicích. Foto Monika KšicováVC Blanenska v Černovicích. Foto Monika Kšicová
VC Blanenska v Černovicích. Foto Monika KšicováVC Blanenska v Černovicích. Foto Monika Kšicová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509