BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Podzimním králem fotbalového okresního přeboru jsou Vilémovice

10.11.2014 4:58 | Původní vydání | Bohumil Hlaváček

Blanensko a Boskovicko – Zaváhání Jedovnic v domácím duelu s týmem Vysočan předznamenalo pomyslné korunování podzimního krále okresního fotbalového přeboru.

Ilustrační foto Bohumil Hlaváček

Přece jenom jsou to dlouhodobě koncepčně pracující Vilémovice. Na konci tabulky se naopak probouzí Vavřinec. I když to znamená jen zmenšení bodové ztráty.

Sloup – Kunštát B 1:1 (0:1), Zouhar – Blaha.

Zasloužená remíza. Domácí v pohledném utkání prohrávali od 35. minuty. V 69. minutě měli šanci srovnat, Zouhar ale neproměnil pokutový kop. Svoji chybu však napravil, když o osm minut později svoji chybu napravil vyrovnávací brankou.

Olomučany – Rudice 1:3 (0:3), Opletal – Matuška Jan st. 3.

A je to tu znova. Nestárnoucí kanonýr Honza Matuška. Znovu řádil, málokdo asi spočítá, kolikátý hattrick se mu již povedl. Tentokrát byl čistý, branky nasázel ve 14., 25. a 41. minutě. Domácí korigovali v 86. minutě Opletalem.

Šošůvka – Olešnice 0:4 (0:1), Kubíček, Hořínek, Kuda, Tenora.

V Šošůvce jsou rádi, že přichází zimní pauza. Už v 5. minutě otevřel skóre hostující Kubíček. Domácí srazila 53. minuta, kdy dravý útočík Olešnice zvýšil. Šošůvka jen paběrkovala. V 83. minutě inkasovala potřetí a těsně před koncem dopila kalich hořkosti až do dna.

Vilémovice – Kořenec 5:2 (2:1), Eliáš, Pernica 2, Maroši - Meluzín, Schulze.

Hosté působil ve hře velmi sympaticky. Přesto zvítězila souhra Vilémovických, ještě více však ještě jejich efektivita v koncovce.

Jedovnice – Vysočany 3:4 (1:3), Vintr 2, Sedláček - Hejč Tomáš, Torda, Hejč Jiří, Beneš. ČK: Pernica Viktor (J).

Domácí si asi průběh utkání představovali jinak. Ve dvacáté minutě však prohrávali 0:3 po nevídaném nástupu Vysočanských, kteří jasně Jedovnice přehrávali. Do poločasu se ale podařilo snížení a a v 60. minutě již bylo srovnáno, přestože domácí hráli jen v deseti po Pernicově vyloučení. V poslední minutě se však trefil vysočanský Beneš a ambiciozním Jedovnickým zbyly pomyslné oči pro pláč.

Lipůvka – Doubravice 5:1 (2:1), Macko 2, Pospíšil Jan, Pospíšil Ondřej, Sedláček – Hájek.

Lipůvka byla lepší v první půli jen na góly, Doubravičtí byli herně lepší. Po změně stran ještě svoje vedení zvýšila a výše výhry byla nakonec odpovídající.

Letovice – Vavřinec 1:2 (0:1), Maresch - Kubík, Přikryl Radim. Podrobnosti nehlášeny.