BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Ráječko dvakrát prohrálo a ztratilo kontakt s čelem tabulky

15.10.2014 12:41 | Původní vydání | Bohumil Hlaváček

Ráječko, Vojkovice - Výsledková krize. Tak lze nazvat momentální situaci v Olympii Ráječko. Minulou neděli totálně zklamala svoje příznivce, když doma padlo s ambiciozní Moravskou Slavií Brno, přestože tato hrála více než polovinu utkání o deseti hráčích. A tuto sobotu si svoje renomé nevylepšila, když dovolila nepříliš výrazným Vojkovicím, aby si poprvé v sezóně připsaly doma plný bodový zisk.

Ze zápasu Ráječka s Moravskou Slávií Brno Foto Bohumil Hlaváček

SK Vojkovice – SK Olympia Ráječko 3:2 (2:2). Branky: 33. a 51. Poláček R., 31. Poláček P. - 9. Vavřík, 45. Sehnal M. Ráječko: Bednář – Bartoš, Daněk, Koutný – Štrajt, Vavřík, Kuldan, Mičko, Neděla – Sehnal M., Tenora. Trenér Petr Vašíček.

Až deset minut před začátkem dorazil k zápasu Martin Sehnal. Tentokrát však měl ke zpoždění pádný důvod, ten den se mu totiž narodila dcera, k čemuž mu srdečně gratulujeme. A jeho výkon nebyl určitě špatný, patřil k nejlepším na hřišti. Ani on ale nezabránil porážce svého celku od týmu, který by měl přehrát.

Tak to vypadalo od začátku. Už v 9. minutě zápasu přesně cílil z trestného kopu Vavřík, jehož ve zdi tečovaná střela skončila ve vojkovické síti. A mohlo toho být více. Drtivý tlak Olympie v prvních dvaceti minutách již další gólovou radost nepřinesl a přišel trest. A hned dvojnásobný. Po identických situacích, při nichž brankář domácích nakopl míč daleko dopředu a po brejcích se skóre otočilo na 2:1. Až ve 43. minutě uplatnil svůj typický důraz Martin Sehnal, přehrál ve vzduchu brankáře a do prázdné branky vyrovnal.

Po důrazném pohovoru ze strany trenéra Vašíčka přišli na hřiště Ráječkovští jako zpráskaní psi. Bohužel si však přesto ze své hry ve druhé části poločasu nevzali ponaučení a v 51. minutě po navazujících chybách Daňka a Bartoše inkasovali potřetí. Domácí vycítili šanci na body. Zbytek zápasu, jak se říká, odjezdili a výhru uhájili. Olympia doplatila na svoji střeleckou impotenci, přičemž kvalita kádru byla jednoznačně na její straně.

Další výsledky: Znojmo – Dubňany 5:0 (3:0). Bohunice – Bosonohy 3:0 (2:0). Kuřim – Bzenec 3:3 (1:2). MS Brno – Ivančice 6:0 (1:0). Rousínov – Novosedly 1:0 (0:0). M. Krumlov – Jevišovice 1:0 (0:0). Bystrc – Sparta 1:1 (0:1).

Hrálo se minulý víkend

SK Olympia Ráječko – SK Moravská Slavia Brno 1:4 (0:2). Branky: 86. Mičko - 23. a 70. Záruba, 45. Cenek, 59. Veselovský. ČK: 39. Veselý (MS). Diváků: 250. Ráječko: Bednář - Bartoš, Maška, Koutný (57. Daněk) - Neděla, Vavřík, Kuldan, Sehnal J. (67. Líznar), Mičko - Tenora, Sehnal M.

Ráječko začalo aktivně, přesto ale jako první inkasovalo, když Bednáře překonal Záruba. Vyrovnání nepřicházelo přes několik nadějných situací. Ve 39. minutě přišel patrně klíčový moment utkání. Bartoš obehrál ve středu hřiště soupeře, ten ho na oplátku zezadu nekompromisně skosil. Sudí vytáhl žlutou kartu, tu ale po bouřlivých protestech i konzultaci s asistentem proměnil v červenou. Všichni očekávali proti oslabeným hostím obrat ve skóre. Opak byl pravdou. Ještě do půle ale trma vrma před Bednářem skončila za jeho zády a bylo to 0:2. Ani ve druhém poločase nebylo znát, že Morenda hraje jen v deseti naopak v 59. minutě to bylo 0:3 a rozčarovaným domácím zasadila ještě čtvrtý úder po dalších jedenácti minutách. Snížil Mičko. Mohlo přijít ještě páté potupení Bednáře, ale nestalo se tak, protože Buršokovi penaltu chytil.

Další výsledky: Bystrc – Znojmo 4:1 (1:0). Jevišovice – Kuřim 2:0 (1:0). Sparta Brno – Vojkovice 8:1 (5:0). Ivančice – M. Krumlov 2:1 (1:0). Bzenec – Rousínov 4:1 (2:1). Novosedly – Bohunice 0:7. Bosonohy – Dubňany 5:1 (1:1).