BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Tři body bralo Ráječko v Novosedlech, fotbalisté Boskovic uhráli bod

27.3.2017 5:08 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Moravské fotbalové soutěže pokračovaly minulý víkend dalším kolem. V Moravskoslezské fotbalové lize Blansko těsně prohrálo na hřišti vedoucího Uničova, v krajském přeboru si Boskovice připsaly první jarní bod, s veselou se vrátil tým Ráječka z Novosedel.

Zápas staršího dorostu Boskovic. Foto Lubomír Slezák

MSFL

18. kolo: Uničov - Blansko 1:0 (0:0).

Blansko: Floder - Hanuš, Kolařík (75. Kratochvíl), Šplíchal, Trtílek, Chloupek, Stehlík, Kučera, Gromský (86. Feik), Koláček, Minx (86. Buchta).

Vedoucí celek se na zisk tří bodů pořádně nadřel, když jedinou branku utkání dal z penalty v 69. minutě Juřátek. Stejnou výhodu mělo v prvním poločase i Blansko, ale střelu Kolaříka z pokutového kopu brankář Uvízl vyrazil.

Další zápasy: Petřkovice - Hulín 1:1, HFK Olomouc - Sigma Olomouc B 2:1, Třebíč - Líšeň 2:3, Kroměříž - Velké Meziříčí 3:0, Mohelnice - Hlučín 3:1, Slovácko B - Otrokovice 4:0, Zlín B - Vyškov 3:2.

Boskovice - Lanžhot 2:2 (2:1).

Boskovice: Bednář - Preč, Václavek, Kolář, Černý (77. Horák Jakub), Přikryl (67. Živný), Horák Jan, Kamenický (67. Minařík), Martínek, Novák, Stara.

Domácí celek v úvodu zápasu zaspal a hosté šli v 10. minutě do vedení. To hostující Kleiber proběhl za dlouhým míčem středem boskovické obrany a přehodil Bednáře. Už za tři minuty ale hostující brankář neudržel přízemní centr a Přikryl z bezprostřední blízkosti nemohl minout. V dalších minutách první půle hosté hrozili z rychlých brejků, domácí zase více kombinovali a ve 25. minutě byl na konci jedné z jejich akcí Novák a přesnou střelou k pravé tyči poslal Boskovice do vedení.

Ve druhém poločase měl více ze hry domácí celek, jenže když už se hráči Boskovic dostali do šance, měli vychýlenou mušku. A tak přišel šok. Z ojedinělé akce vyrovnal v 59. minutě Pálka a to už hráli hosté dvě minuty v deseti, když byl v 57. minutě vyloučen Kleiber. Branku nepřinesl ani velký tlak domácích v závěrečné dvacetiminutovce, po střele Václavka zachránilo hosty břevno. Na druhé straně se dvakrát dostali do brejku hosté, domácí obrana ale nebezpečí odvrátila.

Zápas tak skončil remízou, se kterou byli spokojenější hosté.

Novosedly - Ráječko 0:4 (0:2), 38. Jarůšek, 40. Mičko, 76. Keprt D., 89. Sehnal.

Ráječko: Němec - Keprt R., Daněk, Zouhar, Keprt D., Jarůšek 65. Sehnal), Horáček (54. Sedláček), Müller, Mičko, Pšikal, Bárta.

Hosté byli v průběhu celého utkání jednoznačně lepším celkem, první dvě branky ale dali až v závěru první půle.

Obraz hry se neměnil ani v půli druhé, od výraznější porážky zachránil domácí celek několika skvělými zákroky brankář Zigo.

Další zápasy: Sparta Brno - Bosonohy 4:2, Ivančice - Mutěnice 0:1, Vojkovice - Mor. Slavia 1:2, Bohunice - Bučovice 3:0, Rousínov - Tišnov 1:3, Moravský Krumlov - Bystrc 2:3.