Dnes je úterý, 17. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.
Boskovice – Nádraží od 8 do 18 hod.: Legiovlak.


kina
Blansko ve 20 hod. Úsměvy smutných mužů.
Boskovice v 19.30 hod. Mrakodrap.
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Než přišla bouře.
Lysice – letní ve 21 hod. Paddington 2.

všechny

Sledujte nás!Černé Hoře se ulevilo, ve směru na Svitavy se opět jezdí po mostě

13.9.2017 15:34 | Původní vydání | Michal Záboj

ČERNÁ HORA - Na most na obchvatu Černé Hory se ve středu vrátila část dopravy ze silnice I/43. Projedou přes něj vozidla jedoucí ve směru Brno – Svitavy. 

Černé Hoře se ulevilo, ve směru na Svitavy se opět jezdí po mostě
Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal Záboj

Obyvatelům městyse se tak alespoň trochu ulevilo od tisíců aut, která až do středečního poledne proudila přes centrum. Most totiž nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut.

Doprava z I/43 v obou směrech začala přes Černou Horu jezdit 20. července. Tehdy se zjistilo, že opravovaný most je v havarijním stavu a hrozí jeho zřízení. Úřady rozhodly o jeho okamžitém uzavření.

Ředitelství silnic a dálnic teď připravuje rozebrání mostu a stavbu nového. Projekt by měl být hotový do konce letošního listopadu. Stavební práce by pak měly začít příští rok na jaře.

Během stavby nového mostu se ale doprava v obou směrech opět vrátí do centra Černé Hory. Ulehčení by měl přinést zákaz pro tranzit kamionů nad dvanáct tun na silnici I/43 v úseku Brno – Svitavy. Tato vozidla by pak musela po objízdné trase přes dálnice D1, D35 a D46. 

Galerie k článku

Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal Záboj
Most nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal Záboj
Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal Záboj

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509