Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Černé Hoře se ulevilo, ve směru na Svitavy se opět jezdí po mostě

13.9.2017 15:34 | Původní vydání | Michal Záboj

ČERNÁ HORA - Na most na obchvatu Černé Hory se ve středu vrátila část dopravy ze silnice I/43. Projedou přes něj vozidla jedoucí ve směru Brno – Svitavy. 

Černé Hoře se ulevilo, ve směru na Svitavy se opět jezdí po mostě
Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal Záboj

Obyvatelům městyse se tak alespoň trochu ulevilo od tisíců aut, která až do středečního poledne proudila přes centrum. Most totiž nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut.

Doprava z I/43 v obou směrech začala přes Černou Horu jezdit 20. července. Tehdy se zjistilo, že opravovaný most je v havarijním stavu a hrozí jeho zřízení. Úřady rozhodly o jeho okamžitém uzavření.

Ředitelství silnic a dálnic teď připravuje rozebrání mostu a stavbu nového. Projekt by měl být hotový do konce letošního listopadu. Stavební práce by pak měly začít příští rok na jaře.

Během stavby nového mostu se ale doprava v obou směrech opět vrátí do centra Černé Hory. Ulehčení by měl přinést zákaz pro tranzit kamionů nad dvanáct tun na silnici I/43 v úseku Brno – Svitavy. Tato vozidla by pak musela po objízdné trase přes dálnice D1, D35 a D46. 

Galerie k článku

Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal Záboj
Most nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal Záboj
Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal Záboj

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509