Dnes je úterý, 20. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!Černé Hoře se ulevilo, ve směru na Svitavy se opět jezdí po mostě

13.9.2017 15:34 | Původní vydání | Michal Záboj

ČERNÁ HORA - Na most na obchvatu Černé Hory se ve středu vrátila část dopravy ze silnice I/43. Projedou přes něj vozidla jedoucí ve směru Brno – Svitavy. 

Černé Hoře se ulevilo, ve směru na Svitavy se opět jezdí po mostě
Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal Záboj

Obyvatelům městyse se tak alespoň trochu ulevilo od tisíců aut, která až do středečního poledne proudila přes centrum. Most totiž nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut.

Doprava z I/43 v obou směrech začala přes Černou Horu jezdit 20. července. Tehdy se zjistilo, že opravovaný most je v havarijním stavu a hrozí jeho zřízení. Úřady rozhodly o jeho okamžitém uzavření.

Ředitelství silnic a dálnic teď připravuje rozebrání mostu a stavbu nového. Projekt by měl být hotový do konce letošního listopadu. Stavební práce by pak měly začít příští rok na jaře.

Během stavby nového mostu se ale doprava v obou směrech opět vrátí do centra Černé Hory. Ulehčení by měl přinést zákaz pro tranzit kamionů nad dvanáct tun na silnici I/43 v úseku Brno – Svitavy. Tato vozidla by pak musela po objízdné trase přes dálnice D1, D35 a D46. 

Galerie k článku

Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojPo mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal Záboj
Most nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal Záboj
Po mostě u Černé Hory opět v jednom směru jezdí auta. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal ZábojMost nechalo Ředitelství silnic a dálnic provizorně podepřít, aby vydržel tíhu projíždějících aut. Foto Michal Záboj

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509