Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Drogy za volantem: Mladíci řídili pod vlivem pervitinu i marihuany

6.2.2018 10:14 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Policejní kontroly zaměřené na alkohol a drogy odhalily několik hříšníků za volantem. V pátek a v sobotu prokázal test u dvou mladých řidičů přítomnost pervitinu. A to nebylo všechno.

Drogy za volantem: Mladíci řídili pod vlivem pervitinu i marihuany
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„U mladíka za volantem fiatu, na kterého narazili dopravní policisté v Boskovicích, ukázal sobotní test navíc ještě marihuanu,“ popsala policejní mluvčí Alice Musilová.

V Jedovnicích pak skončila jízda řidiče, který popíjel předchozího večera. Několik pátečních piv proložených slivovicí se druhého dne ráno projevilo pozitivní dechovou zkouškou. Blanenští policisté mu naměřili jeden a půl promile. Všichni tři šoféři jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„V neděli několik hodin po půlnoci se k výčtu víkendových hříšníků přidal starší řidič kontrolovaný v obci Sudice. Ten zřejmě podcenil schopnost svého těla odbourávat alkohol, což se projevilo výsledkem dechové zkoušky 0,3 promile. Jeho přestupek bude řešit správní orgán,“ doplnila Musilová.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509