Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Drogy za volantem: Mladíci řídili pod vlivem pervitinu i marihuany

6.2.2018 10:14 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Policejní kontroly zaměřené na alkohol a drogy odhalily několik hříšníků za volantem. V pátek a v sobotu prokázal test u dvou mladých řidičů přítomnost pervitinu. A to nebylo všechno.

Drogy za volantem: Mladíci řídili pod vlivem pervitinu i marihuany
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„U mladíka za volantem fiatu, na kterého narazili dopravní policisté v Boskovicích, ukázal sobotní test navíc ještě marihuanu,“ popsala policejní mluvčí Alice Musilová.

V Jedovnicích pak skončila jízda řidiče, který popíjel předchozího večera. Několik pátečních piv proložených slivovicí se druhého dne ráno projevilo pozitivní dechovou zkouškou. Blanenští policisté mu naměřili jeden a půl promile. Všichni tři šoféři jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„V neděli několik hodin po půlnoci se k výčtu víkendových hříšníků přidal starší řidič kontrolovaný v obci Sudice. Ten zřejmě podcenil schopnost svého těla odbourávat alkohol, což se projevilo výsledkem dechové zkoušky 0,3 promile. Jeho přestupek bude řešit správní orgán,“ doplnila Musilová.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509