Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu

15.11.2017 4:59 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Detektiv Adam se vrací. Vydat se v jeho šlépějích po stopách unesených lidí může každý, kdo má rád akci a napětí. To slibuje druhý ročník detektivní hry Přítmí, která se odehrává od 1. listopadu do 1. prosince v ulicích Blanska a jeho blízkém okolí.

Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu
Ze hry Přítmí. Foto pořadatelé

„V letošním roce jsme se rozhodli udělat pokračování, které by mělo být daleko více zážitkové, napínavé a pro některé i adrenalinové,“ láká jeden z organizátorů Ondřej Fišer s tím, že zapojit se do hry je možné kdykoliv do 1. prosince.

Usvědčit vraha mohou děti i dospělí, jednotlivci, rodiny, skupiny přátel… Zkrátka ti, které láká odhalování tajemství, záhad, luštění šifer, adrenalin. Děti pod deset roků musí mít doprovod osoby starší patnácti let. Pro vstup do hry je třeba se zaregistrovat na webu http://pritmi.webflow.io/. Do e-mailu poté přijde zpráva obsahující pokyny, jak najít první stanoviště.                                  

Hra spočívá v nalezení několika míst, přičemž na každém musejí soutěžící vyřešit nějaký úkol a dostanou instrukce, kam se vydat dále. Detektivy bude na trase provázet všudypřítomný symbol klobouku.

Doporučené vybavení: mapa Blanska s vyznačenými ulicemi (je možné ji zdarma získat v Informační kanceláři Blanka), dobrá baterka, šifrovací klíč na morseovku, KPZ – krabička poslední záchrany, zápisník, tužka, pravítko, fotoaparát (mobil s foťákem), sportovní oblečení, přenosné FM rádio (postačí to, co má integrované většina smartphonů), GPS nebo chytrý telefon s internetem, mapami a kompasem (není nutné).

„Oproti loňskému roku jsme doplnili hru o extrémní variantu určenou spíše pro dospělé, která rozšiřuje základní hobby verzi o adrenalinové zážitky,“ doplňuje Fišer.

Pro extrémní variantu je navíc doporučeno oblečení, kterému nebude vadit zašpinění, gumáky nebo pevná obuv, jež zdolá i hlubší brodění. V extrémní verzi je u některých stanovišť přidán úkol vydat se na nějaké další místo a získat kus citátu. Ten, kdo poskládá celý citát a zašle jej, bude při závěrečném vyhodnocení speciálně oceněn. Extrémní varianta je určena pro ty, komu nevadí stísněné prostory, nebojí se výšek a je starší osmnácti let (mladší musí mít doprovod alespoň jednoho z rodičů).

V případě potřeby hledat něco na internetu během hry lze využít zdarma wi-fi hotspoty, které jsou rozmístěny po městě. Nepovinnou součástí hry je také soutěž o nejtajemnější fotku. Přítmí umožňuje poznat blanenské okolí z pohledu, jak je neznáme. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509