Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu

15.11.2017 4:59 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Detektiv Adam se vrací. Vydat se v jeho šlépějích po stopách unesených lidí může každý, kdo má rád akci a napětí. To slibuje druhý ročník detektivní hry Přítmí, která se odehrává od 1. listopadu do 1. prosince v ulicích Blanska a jeho blízkém okolí.

Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu
Ze hry Přítmí. Foto pořadatelé

„V letošním roce jsme se rozhodli udělat pokračování, které by mělo být daleko více zážitkové, napínavé a pro některé i adrenalinové,“ láká jeden z organizátorů Ondřej Fišer s tím, že zapojit se do hry je možné kdykoliv do 1. prosince.

Usvědčit vraha mohou děti i dospělí, jednotlivci, rodiny, skupiny přátel… Zkrátka ti, které láká odhalování tajemství, záhad, luštění šifer, adrenalin. Děti pod deset roků musí mít doprovod osoby starší patnácti let. Pro vstup do hry je třeba se zaregistrovat na webu http://pritmi.webflow.io/. Do e-mailu poté přijde zpráva obsahující pokyny, jak najít první stanoviště.                                  

Hra spočívá v nalezení několika míst, přičemž na každém musejí soutěžící vyřešit nějaký úkol a dostanou instrukce, kam se vydat dále. Detektivy bude na trase provázet všudypřítomný symbol klobouku.

Doporučené vybavení: mapa Blanska s vyznačenými ulicemi (je možné ji zdarma získat v Informační kanceláři Blanka), dobrá baterka, šifrovací klíč na morseovku, KPZ – krabička poslední záchrany, zápisník, tužka, pravítko, fotoaparát (mobil s foťákem), sportovní oblečení, přenosné FM rádio (postačí to, co má integrované většina smartphonů), GPS nebo chytrý telefon s internetem, mapami a kompasem (není nutné).

„Oproti loňskému roku jsme doplnili hru o extrémní variantu určenou spíše pro dospělé, která rozšiřuje základní hobby verzi o adrenalinové zážitky,“ doplňuje Fišer.

Pro extrémní variantu je navíc doporučeno oblečení, kterému nebude vadit zašpinění, gumáky nebo pevná obuv, jež zdolá i hlubší brodění. V extrémní verzi je u některých stanovišť přidán úkol vydat se na nějaké další místo a získat kus citátu. Ten, kdo poskládá celý citát a zašle jej, bude při závěrečném vyhodnocení speciálně oceněn. Extrémní varianta je určena pro ty, komu nevadí stísněné prostory, nebojí se výšek a je starší osmnácti let (mladší musí mít doprovod alespoň jednoho z rodičů).

V případě potřeby hledat něco na internetu během hry lze využít zdarma wi-fi hotspoty, které jsou rozmístěny po městě. Nepovinnou součástí hry je také soutěž o nejtajemnější fotku. Přítmí umožňuje poznat blanenské okolí z pohledu, jak je neznáme. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509