Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu

15.11.2017 4:59 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Detektiv Adam se vrací. Vydat se v jeho šlépějích po stopách unesených lidí může každý, kdo má rád akci a napětí. To slibuje druhý ročník detektivní hry Přítmí, která se odehrává od 1. listopadu do 1. prosince v ulicích Blanska a jeho blízkém okolí.

Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu
Ze hry Přítmí. Foto pořadatelé

„V letošním roce jsme se rozhodli udělat pokračování, které by mělo být daleko více zážitkové, napínavé a pro některé i adrenalinové,“ láká jeden z organizátorů Ondřej Fišer s tím, že zapojit se do hry je možné kdykoliv do 1. prosince.

Usvědčit vraha mohou děti i dospělí, jednotlivci, rodiny, skupiny přátel… Zkrátka ti, které láká odhalování tajemství, záhad, luštění šifer, adrenalin. Děti pod deset roků musí mít doprovod osoby starší patnácti let. Pro vstup do hry je třeba se zaregistrovat na webu http://pritmi.webflow.io/. Do e-mailu poté přijde zpráva obsahující pokyny, jak najít první stanoviště.                                  

Hra spočívá v nalezení několika míst, přičemž na každém musejí soutěžící vyřešit nějaký úkol a dostanou instrukce, kam se vydat dále. Detektivy bude na trase provázet všudypřítomný symbol klobouku.

Doporučené vybavení: mapa Blanska s vyznačenými ulicemi (je možné ji zdarma získat v Informační kanceláři Blanka), dobrá baterka, šifrovací klíč na morseovku, KPZ – krabička poslední záchrany, zápisník, tužka, pravítko, fotoaparát (mobil s foťákem), sportovní oblečení, přenosné FM rádio (postačí to, co má integrované většina smartphonů), GPS nebo chytrý telefon s internetem, mapami a kompasem (není nutné).

„Oproti loňskému roku jsme doplnili hru o extrémní variantu určenou spíše pro dospělé, která rozšiřuje základní hobby verzi o adrenalinové zážitky,“ doplňuje Fišer.

Pro extrémní variantu je navíc doporučeno oblečení, kterému nebude vadit zašpinění, gumáky nebo pevná obuv, jež zdolá i hlubší brodění. V extrémní verzi je u některých stanovišť přidán úkol vydat se na nějaké další místo a získat kus citátu. Ten, kdo poskládá celý citát a zašle jej, bude při závěrečném vyhodnocení speciálně oceněn. Extrémní varianta je určena pro ty, komu nevadí stísněné prostory, nebojí se výšek a je starší osmnácti let (mladší musí mít doprovod alespoň jednoho z rodičů).

V případě potřeby hledat něco na internetu během hry lze využít zdarma wi-fi hotspoty, které jsou rozmístěny po městě. Nepovinnou součástí hry je také soutěž o nejtajemnější fotku. Přítmí umožňuje poznat blanenské okolí z pohledu, jak je neznáme. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509