Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu

15.11.2017 4:59 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Detektiv Adam se vrací. Vydat se v jeho šlépějích po stopách unesených lidí může každý, kdo má rád akci a napětí. To slibuje druhý ročník detektivní hry Přítmí, která se odehrává od 1. listopadu do 1. prosince v ulicích Blanska a jeho blízkém okolí.

Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu
Ze hry Přítmí. Foto pořadatelé

„V letošním roce jsme se rozhodli udělat pokračování, které by mělo být daleko více zážitkové, napínavé a pro některé i adrenalinové,“ láká jeden z organizátorů Ondřej Fišer s tím, že zapojit se do hry je možné kdykoliv do 1. prosince.

Usvědčit vraha mohou děti i dospělí, jednotlivci, rodiny, skupiny přátel… Zkrátka ti, které láká odhalování tajemství, záhad, luštění šifer, adrenalin. Děti pod deset roků musí mít doprovod osoby starší patnácti let. Pro vstup do hry je třeba se zaregistrovat na webu http://pritmi.webflow.io/. Do e-mailu poté přijde zpráva obsahující pokyny, jak najít první stanoviště.                                  

Hra spočívá v nalezení několika míst, přičemž na každém musejí soutěžící vyřešit nějaký úkol a dostanou instrukce, kam se vydat dále. Detektivy bude na trase provázet všudypřítomný symbol klobouku.

Doporučené vybavení: mapa Blanska s vyznačenými ulicemi (je možné ji zdarma získat v Informační kanceláři Blanka), dobrá baterka, šifrovací klíč na morseovku, KPZ – krabička poslední záchrany, zápisník, tužka, pravítko, fotoaparát (mobil s foťákem), sportovní oblečení, přenosné FM rádio (postačí to, co má integrované většina smartphonů), GPS nebo chytrý telefon s internetem, mapami a kompasem (není nutné).

„Oproti loňskému roku jsme doplnili hru o extrémní variantu určenou spíše pro dospělé, která rozšiřuje základní hobby verzi o adrenalinové zážitky,“ doplňuje Fišer.

Pro extrémní variantu je navíc doporučeno oblečení, kterému nebude vadit zašpinění, gumáky nebo pevná obuv, jež zdolá i hlubší brodění. V extrémní verzi je u některých stanovišť přidán úkol vydat se na nějaké další místo a získat kus citátu. Ten, kdo poskládá celý citát a zašle jej, bude při závěrečném vyhodnocení speciálně oceněn. Extrémní varianta je určena pro ty, komu nevadí stísněné prostory, nebojí se výšek a je starší osmnácti let (mladší musí mít doprovod alespoň jednoho z rodičů).

V případě potřeby hledat něco na internetu během hry lze využít zdarma wi-fi hotspoty, které jsou rozmístěny po městě. Nepovinnou součástí hry je také soutěž o nejtajemnější fotku. Přítmí umožňuje poznat blanenské okolí z pohledu, jak je neznáme. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509