Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu

15.11.2017 4:59 | Původní vydání | Marie Hasoňová

BLANSKO - Detektiv Adam se vrací. Vydat se v jeho šlépějích po stopách unesených lidí může každý, kdo má rád akci a napětí. To slibuje druhý ročník detektivní hry Přítmí, která se odehrává od 1. listopadu do 1. prosince v ulicích Blanska a jeho blízkém okolí.

Hra Přítmí se vrací do blanenských ulic. Potrvá do konce listopadu
Ze hry Přítmí. Foto pořadatelé

„V letošním roce jsme se rozhodli udělat pokračování, které by mělo být daleko více zážitkové, napínavé a pro některé i adrenalinové,“ láká jeden z organizátorů Ondřej Fišer s tím, že zapojit se do hry je možné kdykoliv do 1. prosince.

Usvědčit vraha mohou děti i dospělí, jednotlivci, rodiny, skupiny přátel… Zkrátka ti, které láká odhalování tajemství, záhad, luštění šifer, adrenalin. Děti pod deset roků musí mít doprovod osoby starší patnácti let. Pro vstup do hry je třeba se zaregistrovat na webu http://pritmi.webflow.io/. Do e-mailu poté přijde zpráva obsahující pokyny, jak najít první stanoviště.                                  

Hra spočívá v nalezení několika míst, přičemž na každém musejí soutěžící vyřešit nějaký úkol a dostanou instrukce, kam se vydat dále. Detektivy bude na trase provázet všudypřítomný symbol klobouku.

Doporučené vybavení: mapa Blanska s vyznačenými ulicemi (je možné ji zdarma získat v Informační kanceláři Blanka), dobrá baterka, šifrovací klíč na morseovku, KPZ – krabička poslední záchrany, zápisník, tužka, pravítko, fotoaparát (mobil s foťákem), sportovní oblečení, přenosné FM rádio (postačí to, co má integrované většina smartphonů), GPS nebo chytrý telefon s internetem, mapami a kompasem (není nutné).

„Oproti loňskému roku jsme doplnili hru o extrémní variantu určenou spíše pro dospělé, která rozšiřuje základní hobby verzi o adrenalinové zážitky,“ doplňuje Fišer.

Pro extrémní variantu je navíc doporučeno oblečení, kterému nebude vadit zašpinění, gumáky nebo pevná obuv, jež zdolá i hlubší brodění. V extrémní verzi je u některých stanovišť přidán úkol vydat se na nějaké další místo a získat kus citátu. Ten, kdo poskládá celý citát a zašle jej, bude při závěrečném vyhodnocení speciálně oceněn. Extrémní varianta je určena pro ty, komu nevadí stísněné prostory, nebojí se výšek a je starší osmnácti let (mladší musí mít doprovod alespoň jednoho z rodičů).

V případě potřeby hledat něco na internetu během hry lze využít zdarma wi-fi hotspoty, které jsou rozmístěny po městě. Nepovinnou součástí hry je také soutěž o nejtajemnější fotku. Přítmí umožňuje poznat blanenské okolí z pohledu, jak je neznáme. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama