Dnes je čtvrtek, 22. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kavárna Archa v 18 hod.: Přednáška o křesťanství.
Blansko – Statek Samsara v 18.30 hod.: Expedice Gyaji Khang 7074 m, přednáška.
Blansko – Zámecká Sýpka v 19 hod.: Řízená degustace vín vinařství Lípa Mikulov.
Boskovice – Zimní stadion ve 13.45 hod.: Karneval na ledě.
Letovice – Kulturní dům v 18 hod.: Beseda ing. Tomáše Přibyla – Na počátku byla Lajka aneb Kosmonauti s krunýřem, čenichem a ocasem...


kina
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice v 17 hod. Skauti bez lilie, projekce a beseda s pamětníky a tvůrci filmu.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub: Potvora.
Doubravice v 18 hod. Na shledanou tam nahoře.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

KAM O VÍKENDU: Na zámku ve Křtinách bude svatební den

17.11.2017 4:53 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se odehrají vzpomínky na Sametovou revoluci, ale i jiné akce. Svatebně vás naladí na zámku ve Křtinách, milovníci turistiky si přijdou na své v Boskovicích, v Roubanině se bude ochutnávat domácí pálenka. Více v pravidelném přehledu akcí Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: Na zámku ve Křtinách bude svatební den
Svatební den ve Křtinách. Foto Zámek Křtiny

V Letovicích vzpomenou na Sametovou revoluci

pátek 17. listopadu – Letovice

V parčíku u busty Václava Havla v Letovicích se v pátek od 18 hodin uskuteční Společná vzpomínka na 17. listopad. Od 18.30 hodin se bude v ZUŠ Letovice promítat film Mlynáři od Babic, následovat bude beseda s Luďkem Navarou a Miroslavem Kasáčkem a po skončení programu přijde na řadu jamování.


Turisté zvou na listopadovou vycházku

pátek 17. listopadu – Boskovice

Turistický oddíl KČT Boskovice a TJ Sokol Boskovice pořádají v pátek listopadovou turistickou vycházku. Turisté se vydají z Březové přes Hřebečovský hřbet do Křenova a Bělé. Odjezd je v 7.01 hodin z boskovického vlakového nádraží.


V Boskovicích zavzpomínají na oběti totalitních režimů

pátek 17. listopadu – Boskovice

V pátek se u Památníku obětem totalitních režimů v ulici A. Trapla pod kostelem sv. Jakuba st. v Boskovicích uskuteční vzpomínkové setkání. Začne v 17 hodin. Příchozí vzpomenou na oběti všech totalitních režimů.


V Roubanině budou ochutnávat domácí pálenky

sobota 18. listopadu – Roubanina

Budova hasičů v Roubanině bude v sobotu od 13 hodin hostit čtvrtý ročník Róbaninské slivovičke. K tanci a poslechu zahraje živá hudba. Příchozí se mohou těšit mimo jiné na ochutnávku domácí pálenky, čerstvé zabíjačkové speciality či si zasoutěžit o hodnotné ceny.


Svatební den na zámku ve Křtinách

sobota 18. listopadu – Křtiny

V sobotu se na zámku ve Křtinách uskuteční další ročník svatebního dne. Pro návštěvníky je připravena široká škála prezentace svatebních služeb od obřadního místa a ukázek svatebních tabulí přes cukrářskou výrobu, fotografy, svatební šaty a pánské obleky, služby agentury, květinářů až po svatební limuzínu, svatební doplňky a další možnost nechat se učesat nebo nalíčit. Akce se koná v sobotu od 9 do 16 hodin. Od 9 do 12 hodin se budou navíc na zámku konat farmářské zámecké trhy.


Pivní festival s taneční zábavou

sobota 18. listopadu – Blansko

Dělnický dům v Blansku bude v sobotu od 19 hodin dějištěm druhého ročníku Pivního festivalu s taneční zábavou. K poslechu a tanci bude hrát hudební skupina PROROCK2. Na čepu bude přes deset druhů piva, která nejsou v Blansku běžně k dostání. „Můžete se těšit na soutěže s pivní tematikou a během večera se s přáteli nechat zvěčnit v oblíbeném profesionálním fotokoutku,“ zvou pořadatelé.


Prožijí odpoledne u harmoniky

neděle 19. listopadu – Blansko

V Hospůdce Na Točně v místní části Blanska Těchově se v neděli od 15 hodin uskuteční Odpoledne u harmoniky. Zahraje a zazpívá Tereza Škrháková z Brna. „Těšit se můžete na lidové písničky z Moravy, Čech, Ruska i francouzské Bretaně. Přijďte si zazpívat, zatancovat nebo si jen tak užít příjemné nedělní odpoledne,“ zvou pořadatelé.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509