Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!KAM O VÍKENDU: Na zámku ve Křtinách bude svatební den

17.11.2017 4:53 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se odehrají vzpomínky na Sametovou revoluci, ale i jiné akce. Svatebně vás naladí na zámku ve Křtinách, milovníci turistiky si přijdou na své v Boskovicích, v Roubanině se bude ochutnávat domácí pálenka. Více v pravidelném přehledu akcí Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: Na zámku ve Křtinách bude svatební den
Svatební den ve Křtinách. Foto Zámek Křtiny

V Letovicích vzpomenou na Sametovou revoluci

pátek 17. listopadu – Letovice

V parčíku u busty Václava Havla v Letovicích se v pátek od 18 hodin uskuteční Společná vzpomínka na 17. listopad. Od 18.30 hodin se bude v ZUŠ Letovice promítat film Mlynáři od Babic, následovat bude beseda s Luďkem Navarou a Miroslavem Kasáčkem a po skončení programu přijde na řadu jamování.


Turisté zvou na listopadovou vycházku

pátek 17. listopadu – Boskovice

Turistický oddíl KČT Boskovice a TJ Sokol Boskovice pořádají v pátek listopadovou turistickou vycházku. Turisté se vydají z Březové přes Hřebečovský hřbet do Křenova a Bělé. Odjezd je v 7.01 hodin z boskovického vlakového nádraží.


V Boskovicích zavzpomínají na oběti totalitních režimů

pátek 17. listopadu – Boskovice

V pátek se u Památníku obětem totalitních režimů v ulici A. Trapla pod kostelem sv. Jakuba st. v Boskovicích uskuteční vzpomínkové setkání. Začne v 17 hodin. Příchozí vzpomenou na oběti všech totalitních režimů.


V Roubanině budou ochutnávat domácí pálenky

sobota 18. listopadu – Roubanina

Budova hasičů v Roubanině bude v sobotu od 13 hodin hostit čtvrtý ročník Róbaninské slivovičke. K tanci a poslechu zahraje živá hudba. Příchozí se mohou těšit mimo jiné na ochutnávku domácí pálenky, čerstvé zabíjačkové speciality či si zasoutěžit o hodnotné ceny.


Svatební den na zámku ve Křtinách

sobota 18. listopadu – Křtiny

V sobotu se na zámku ve Křtinách uskuteční další ročník svatebního dne. Pro návštěvníky je připravena široká škála prezentace svatebních služeb od obřadního místa a ukázek svatebních tabulí přes cukrářskou výrobu, fotografy, svatební šaty a pánské obleky, služby agentury, květinářů až po svatební limuzínu, svatební doplňky a další možnost nechat se učesat nebo nalíčit. Akce se koná v sobotu od 9 do 16 hodin. Od 9 do 12 hodin se budou navíc na zámku konat farmářské zámecké trhy.


Pivní festival s taneční zábavou

sobota 18. listopadu – Blansko

Dělnický dům v Blansku bude v sobotu od 19 hodin dějištěm druhého ročníku Pivního festivalu s taneční zábavou. K poslechu a tanci bude hrát hudební skupina PROROCK2. Na čepu bude přes deset druhů piva, která nejsou v Blansku běžně k dostání. „Můžete se těšit na soutěže s pivní tematikou a během večera se s přáteli nechat zvěčnit v oblíbeném profesionálním fotokoutku,“ zvou pořadatelé.


Prožijí odpoledne u harmoniky

neděle 19. listopadu – Blansko

V Hospůdce Na Točně v místní části Blanska Těchově se v neděli od 15 hodin uskuteční Odpoledne u harmoniky. Zahraje a zazpívá Tereza Škrháková z Brna. „Těšit se můžete na lidové písničky z Moravy, Čech, Ruska i francouzské Bretaně. Přijďte si zazpívat, zatancovat nebo si jen tak užít příjemné nedělní odpoledne,“ zvou pořadatelé.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509