Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!KAM O VÍKENDU: Na zámku ve Křtinách bude svatební den

17.11.2017 4:53 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se odehrají vzpomínky na Sametovou revoluci, ale i jiné akce. Svatebně vás naladí na zámku ve Křtinách, milovníci turistiky si přijdou na své v Boskovicích, v Roubanině se bude ochutnávat domácí pálenka. Více v pravidelném přehledu akcí Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: Na zámku ve Křtinách bude svatební den
Svatební den ve Křtinách. Foto Zámek Křtiny

V Letovicích vzpomenou na Sametovou revoluci

pátek 17. listopadu – Letovice

V parčíku u busty Václava Havla v Letovicích se v pátek od 18 hodin uskuteční Společná vzpomínka na 17. listopad. Od 18.30 hodin se bude v ZUŠ Letovice promítat film Mlynáři od Babic, následovat bude beseda s Luďkem Navarou a Miroslavem Kasáčkem a po skončení programu přijde na řadu jamování.


Turisté zvou na listopadovou vycházku

pátek 17. listopadu – Boskovice

Turistický oddíl KČT Boskovice a TJ Sokol Boskovice pořádají v pátek listopadovou turistickou vycházku. Turisté se vydají z Březové přes Hřebečovský hřbet do Křenova a Bělé. Odjezd je v 7.01 hodin z boskovického vlakového nádraží.


V Boskovicích zavzpomínají na oběti totalitních režimů

pátek 17. listopadu – Boskovice

V pátek se u Památníku obětem totalitních režimů v ulici A. Trapla pod kostelem sv. Jakuba st. v Boskovicích uskuteční vzpomínkové setkání. Začne v 17 hodin. Příchozí vzpomenou na oběti všech totalitních režimů.


V Roubanině budou ochutnávat domácí pálenky

sobota 18. listopadu – Roubanina

Budova hasičů v Roubanině bude v sobotu od 13 hodin hostit čtvrtý ročník Róbaninské slivovičke. K tanci a poslechu zahraje živá hudba. Příchozí se mohou těšit mimo jiné na ochutnávku domácí pálenky, čerstvé zabíjačkové speciality či si zasoutěžit o hodnotné ceny.


Svatební den na zámku ve Křtinách

sobota 18. listopadu – Křtiny

V sobotu se na zámku ve Křtinách uskuteční další ročník svatebního dne. Pro návštěvníky je připravena široká škála prezentace svatebních služeb od obřadního místa a ukázek svatebních tabulí přes cukrářskou výrobu, fotografy, svatební šaty a pánské obleky, služby agentury, květinářů až po svatební limuzínu, svatební doplňky a další možnost nechat se učesat nebo nalíčit. Akce se koná v sobotu od 9 do 16 hodin. Od 9 do 12 hodin se budou navíc na zámku konat farmářské zámecké trhy.


Pivní festival s taneční zábavou

sobota 18. listopadu – Blansko

Dělnický dům v Blansku bude v sobotu od 19 hodin dějištěm druhého ročníku Pivního festivalu s taneční zábavou. K poslechu a tanci bude hrát hudební skupina PROROCK2. Na čepu bude přes deset druhů piva, která nejsou v Blansku běžně k dostání. „Můžete se těšit na soutěže s pivní tematikou a během večera se s přáteli nechat zvěčnit v oblíbeném profesionálním fotokoutku,“ zvou pořadatelé.


Prožijí odpoledne u harmoniky

neděle 19. listopadu – Blansko

V Hospůdce Na Točně v místní části Blanska Těchově se v neděli od 15 hodin uskuteční Odpoledne u harmoniky. Zahraje a zazpívá Tereza Škrháková z Brna. „Těšit se můžete na lidové písničky z Moravy, Čech, Ruska i francouzské Bretaně. Přijďte si zazpívat, zatancovat nebo si jen tak užít příjemné nedělní odpoledne,“ zvou pořadatelé.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509