Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina

9.11.2017 17:05 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se v Blansku odehraje ve znamení vítání svatého Martina. V Boskovicích se setkají westernová městečka, v Moravském krasu se bude koštovat víno. Více v pravidelném přehledu Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina
Vítání sv. Martina. Ilustrační foto Michal Záboj

Vítání svatého Martina potrvá tři dny

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Blansko

V Blansku budou vítat patrona města sv. Martina. Pro obyvatele města i jeho návštěvníky je připraven bohatý třídenní program plný historie, kultury, zábavy i gastronomie. Akce začne v pátek při oblíbeném světýlkovém průvodu.

Kompletní program zde


Desátý ročník setkání westernových městeček

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Boskovice

O víkendu se v Boskovicích odehraje 10. ročník Setkání westernových městeček, o putovní pohár ve westernových dovednostech. Hlavní akce proběhnou v sobotu v 10 hodin. V pátek bude posezení u ohně nebo v Saloonu dle počasí. Kromě tradičních soutěží, proběhne i jedna speciální, a to požírání indiánů (sladkých). „Dále se můžete těšit na farmářskou tancovačku či hledání zlatého valounu,“ zvou pořadatelé.


Děti si užijí karneval na ledě

pátek 10. listopadu – Blansko

Zimní stadion v Blansku bude v pátek od 16.45 hodin patřit karnevalu na ledě. Karneval není určený jen pro bruslící, ale pro všechny děti. „Pokud děti na bruslích neumí, oblečte je do kostýmu (rodiče s či bez bruslí) a šup za námi na led – o legraci nebude nouze. Na led mohou i kočárku,“ zvou pořadatelé.


Na náměstí zahrají dechovky

sobota 11. listopadu – Boskovice

V sobotu v 10 hodin vystoupí na boskovickém Masarykově náměstí v rámci letovického Mezinárodního festivalu dechových orchestrů navštíví Boskovice dva soubory, Tutta Forza a Vozokanka.


Svatomartinský košt v Moravském krasu

sobota 11. listopadu – Moravský kras

Na Skalním mlýně v Moravském krasu se v sobotu od 11 hodin odehraje Svatomartinský košt. Připraven bude bohatý program včetně vystoupení Standy Hložka, degustace vín nebo ohnivé show. V doprovodném program jsou připraveny dětské dílničky v Domě přírody Moravského krasu, volné prohlídky Domu přírody Moravského nebo sleva na jízdu vláčkem a lanovou dráhou po celý den.


V Jedovnicích oslaví výročí Sokola

neděle 12. listopadu – Jedovnice

Sokol Jedovnice zve na 110. výročí svého založení. V programu vystoupí cvičenci z Jedovnic, Blanska, Svitávky a Jevíčka. Dále také jedovnické Tetiny, pěvecký sbor Píseň, skupina historického tance Roseta aj. Začátek oslav je v 15 hodin v kulturním domě v Jedovnicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama