Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina

9.11.2017 17:05 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se v Blansku odehraje ve znamení vítání svatého Martina. V Boskovicích se setkají westernová městečka, v Moravském krasu se bude koštovat víno. Více v pravidelném přehledu Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina
Vítání sv. Martina. Ilustrační foto Michal Záboj

Vítání svatého Martina potrvá tři dny

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Blansko

V Blansku budou vítat patrona města sv. Martina. Pro obyvatele města i jeho návštěvníky je připraven bohatý třídenní program plný historie, kultury, zábavy i gastronomie. Akce začne v pátek při oblíbeném světýlkovém průvodu.

Kompletní program zde


Desátý ročník setkání westernových městeček

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Boskovice

O víkendu se v Boskovicích odehraje 10. ročník Setkání westernových městeček, o putovní pohár ve westernových dovednostech. Hlavní akce proběhnou v sobotu v 10 hodin. V pátek bude posezení u ohně nebo v Saloonu dle počasí. Kromě tradičních soutěží, proběhne i jedna speciální, a to požírání indiánů (sladkých). „Dále se můžete těšit na farmářskou tancovačku či hledání zlatého valounu,“ zvou pořadatelé.


Děti si užijí karneval na ledě

pátek 10. listopadu – Blansko

Zimní stadion v Blansku bude v pátek od 16.45 hodin patřit karnevalu na ledě. Karneval není určený jen pro bruslící, ale pro všechny děti. „Pokud děti na bruslích neumí, oblečte je do kostýmu (rodiče s či bez bruslí) a šup za námi na led – o legraci nebude nouze. Na led mohou i kočárku,“ zvou pořadatelé.


Na náměstí zahrají dechovky

sobota 11. listopadu – Boskovice

V sobotu v 10 hodin vystoupí na boskovickém Masarykově náměstí v rámci letovického Mezinárodního festivalu dechových orchestrů navštíví Boskovice dva soubory, Tutta Forza a Vozokanka.


Svatomartinský košt v Moravském krasu

sobota 11. listopadu – Moravský kras

Na Skalním mlýně v Moravském krasu se v sobotu od 11 hodin odehraje Svatomartinský košt. Připraven bude bohatý program včetně vystoupení Standy Hložka, degustace vín nebo ohnivé show. V doprovodném program jsou připraveny dětské dílničky v Domě přírody Moravského krasu, volné prohlídky Domu přírody Moravského nebo sleva na jízdu vláčkem a lanovou dráhou po celý den.


V Jedovnicích oslaví výročí Sokola

neděle 12. listopadu – Jedovnice

Sokol Jedovnice zve na 110. výročí svého založení. V programu vystoupí cvičenci z Jedovnic, Blanska, Svitávky a Jevíčka. Dále také jedovnické Tetiny, pěvecký sbor Píseň, skupina historického tance Roseta aj. Začátek oslav je v 15 hodin v kulturním domě v Jedovnicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509