Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina

9.11.2017 17:05 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se v Blansku odehraje ve znamení vítání svatého Martina. V Boskovicích se setkají westernová městečka, v Moravském krasu se bude koštovat víno. Více v pravidelném přehledu Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina
Vítání sv. Martina. Ilustrační foto Michal Záboj

Vítání svatého Martina potrvá tři dny

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Blansko

V Blansku budou vítat patrona města sv. Martina. Pro obyvatele města i jeho návštěvníky je připraven bohatý třídenní program plný historie, kultury, zábavy i gastronomie. Akce začne v pátek při oblíbeném světýlkovém průvodu.

Kompletní program zde


Desátý ročník setkání westernových městeček

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Boskovice

O víkendu se v Boskovicích odehraje 10. ročník Setkání westernových městeček, o putovní pohár ve westernových dovednostech. Hlavní akce proběhnou v sobotu v 10 hodin. V pátek bude posezení u ohně nebo v Saloonu dle počasí. Kromě tradičních soutěží, proběhne i jedna speciální, a to požírání indiánů (sladkých). „Dále se můžete těšit na farmářskou tancovačku či hledání zlatého valounu,“ zvou pořadatelé.


Děti si užijí karneval na ledě

pátek 10. listopadu – Blansko

Zimní stadion v Blansku bude v pátek od 16.45 hodin patřit karnevalu na ledě. Karneval není určený jen pro bruslící, ale pro všechny děti. „Pokud děti na bruslích neumí, oblečte je do kostýmu (rodiče s či bez bruslí) a šup za námi na led – o legraci nebude nouze. Na led mohou i kočárku,“ zvou pořadatelé.


Na náměstí zahrají dechovky

sobota 11. listopadu – Boskovice

V sobotu v 10 hodin vystoupí na boskovickém Masarykově náměstí v rámci letovického Mezinárodního festivalu dechových orchestrů navštíví Boskovice dva soubory, Tutta Forza a Vozokanka.


Svatomartinský košt v Moravském krasu

sobota 11. listopadu – Moravský kras

Na Skalním mlýně v Moravském krasu se v sobotu od 11 hodin odehraje Svatomartinský košt. Připraven bude bohatý program včetně vystoupení Standy Hložka, degustace vín nebo ohnivé show. V doprovodném program jsou připraveny dětské dílničky v Domě přírody Moravského krasu, volné prohlídky Domu přírody Moravského nebo sleva na jízdu vláčkem a lanovou dráhou po celý den.


V Jedovnicích oslaví výročí Sokola

neděle 12. listopadu – Jedovnice

Sokol Jedovnice zve na 110. výročí svého založení. V programu vystoupí cvičenci z Jedovnic, Blanska, Svitávky a Jevíčka. Dále také jedovnické Tetiny, pěvecký sbor Píseň, skupina historického tance Roseta aj. Začátek oslav je v 15 hodin v kulturním domě v Jedovnicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509