Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina

9.11.2017 17:05 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se v Blansku odehraje ve znamení vítání svatého Martina. V Boskovicích se setkají westernová městečka, v Moravském krasu se bude koštovat víno. Více v pravidelném přehledu Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina
Vítání sv. Martina. Ilustrační foto Michal Záboj

Vítání svatého Martina potrvá tři dny

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Blansko

V Blansku budou vítat patrona města sv. Martina. Pro obyvatele města i jeho návštěvníky je připraven bohatý třídenní program plný historie, kultury, zábavy i gastronomie. Akce začne v pátek při oblíbeném světýlkovém průvodu.

Kompletní program zde


Desátý ročník setkání westernových městeček

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Boskovice

O víkendu se v Boskovicích odehraje 10. ročník Setkání westernových městeček, o putovní pohár ve westernových dovednostech. Hlavní akce proběhnou v sobotu v 10 hodin. V pátek bude posezení u ohně nebo v Saloonu dle počasí. Kromě tradičních soutěží, proběhne i jedna speciální, a to požírání indiánů (sladkých). „Dále se můžete těšit na farmářskou tancovačku či hledání zlatého valounu,“ zvou pořadatelé.


Děti si užijí karneval na ledě

pátek 10. listopadu – Blansko

Zimní stadion v Blansku bude v pátek od 16.45 hodin patřit karnevalu na ledě. Karneval není určený jen pro bruslící, ale pro všechny děti. „Pokud děti na bruslích neumí, oblečte je do kostýmu (rodiče s či bez bruslí) a šup za námi na led – o legraci nebude nouze. Na led mohou i kočárku,“ zvou pořadatelé.


Na náměstí zahrají dechovky

sobota 11. listopadu – Boskovice

V sobotu v 10 hodin vystoupí na boskovickém Masarykově náměstí v rámci letovického Mezinárodního festivalu dechových orchestrů navštíví Boskovice dva soubory, Tutta Forza a Vozokanka.


Svatomartinský košt v Moravském krasu

sobota 11. listopadu – Moravský kras

Na Skalním mlýně v Moravském krasu se v sobotu od 11 hodin odehraje Svatomartinský košt. Připraven bude bohatý program včetně vystoupení Standy Hložka, degustace vín nebo ohnivé show. V doprovodném program jsou připraveny dětské dílničky v Domě přírody Moravského krasu, volné prohlídky Domu přírody Moravského nebo sleva na jízdu vláčkem a lanovou dráhou po celý den.


V Jedovnicích oslaví výročí Sokola

neděle 12. listopadu – Jedovnice

Sokol Jedovnice zve na 110. výročí svého založení. V programu vystoupí cvičenci z Jedovnic, Blanska, Svitávky a Jevíčka. Dále také jedovnické Tetiny, pěvecký sbor Píseň, skupina historického tance Roseta aj. Začátek oslav je v 15 hodin v kulturním domě v Jedovnicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509