Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina

9.11.2017 17:05 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Nadcházející víkend se v Blansku odehraje ve znamení vítání svatého Martina. V Boskovicích se setkají westernová městečka, v Moravském krasu se bude koštovat víno. Více v pravidelném přehledu Zrcadla.

KAM O VÍKENDU: V Blansku přivítají patrona města svatého Martina
Vítání sv. Martina. Ilustrační foto Michal Záboj

Vítání svatého Martina potrvá tři dny

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Blansko

V Blansku budou vítat patrona města sv. Martina. Pro obyvatele města i jeho návštěvníky je připraven bohatý třídenní program plný historie, kultury, zábavy i gastronomie. Akce začne v pátek při oblíbeném světýlkovém průvodu.

Kompletní program zde


Desátý ročník setkání westernových městeček

pátek 10. až neděle 12. listopadu – Boskovice

O víkendu se v Boskovicích odehraje 10. ročník Setkání westernových městeček, o putovní pohár ve westernových dovednostech. Hlavní akce proběhnou v sobotu v 10 hodin. V pátek bude posezení u ohně nebo v Saloonu dle počasí. Kromě tradičních soutěží, proběhne i jedna speciální, a to požírání indiánů (sladkých). „Dále se můžete těšit na farmářskou tancovačku či hledání zlatého valounu,“ zvou pořadatelé.


Děti si užijí karneval na ledě

pátek 10. listopadu – Blansko

Zimní stadion v Blansku bude v pátek od 16.45 hodin patřit karnevalu na ledě. Karneval není určený jen pro bruslící, ale pro všechny děti. „Pokud děti na bruslích neumí, oblečte je do kostýmu (rodiče s či bez bruslí) a šup za námi na led – o legraci nebude nouze. Na led mohou i kočárku,“ zvou pořadatelé.


Na náměstí zahrají dechovky

sobota 11. listopadu – Boskovice

V sobotu v 10 hodin vystoupí na boskovickém Masarykově náměstí v rámci letovického Mezinárodního festivalu dechových orchestrů navštíví Boskovice dva soubory, Tutta Forza a Vozokanka.


Svatomartinský košt v Moravském krasu

sobota 11. listopadu – Moravský kras

Na Skalním mlýně v Moravském krasu se v sobotu od 11 hodin odehraje Svatomartinský košt. Připraven bude bohatý program včetně vystoupení Standy Hložka, degustace vín nebo ohnivé show. V doprovodném program jsou připraveny dětské dílničky v Domě přírody Moravského krasu, volné prohlídky Domu přírody Moravského nebo sleva na jízdu vláčkem a lanovou dráhou po celý den.


V Jedovnicích oslaví výročí Sokola

neděle 12. listopadu – Jedovnice

Sokol Jedovnice zve na 110. výročí svého založení. V programu vystoupí cvičenci z Jedovnic, Blanska, Svitávky a Jevíčka. Dále také jedovnické Tetiny, pěvecký sbor Píseň, skupina historického tance Roseta aj. Začátek oslav je v 15 hodin v kulturním domě v Jedovnicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509