Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Na škole André Citroëna připravují významné investice

29.11.2017 10:02 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Investice v řádu několika desítek milionů korun připravují na Střední škole André Citroëna v Boskovicích. Kromě modernizace přístrojového vybavení se dotknou například také zlepšení zázemí. Více Zrcadlu prozradil ředitel školy Karel Ošlejšek.

Na škole André Citroëna připravují významné investice
Škola André Citroëna. Foto archiv Zrcadla

Jaké projekty v současné době připravujete?

Nejvýznamnější projekt, s jehož realizací právě teď začínáme, je projekt z Integrovaného regionálního operačního programu na podporu technických oborů. Získali jsme částku 49 milionů korun, která bude investována zejména do nového vybavení pro obory strojírenské, obory zaměřené na elektrotechniku a mimo jiné i pro svářečskou školu. Nákup nového vybavení bude znamenat velký přelom v rámci kvality výuky, která bude po dokončení projektu probíhat na nejmodernějších strojích.

Dočkají se technické obory i nějaké další podpory?

Pro technické obory, které jsou našimi tradičními, jsme uspěli v rámci projektu Polygram. Jedná se o investici zhruba v částce kolem osmi milionů korun. Projekt je zaměřen na podporu výuky technických oborů. Jednak budeme schopni zbudovat úplně nové nadstandardní učebny pro informační a komunikační technologie a pro elektrotechniku. Posílíme zázemí pro praktické vyučování. Technické obory chceme podpořit také v rámci programu Erasmus+, kdy budou připraveny stáže ve firmách, a to nejen v České republice, ale také v zahraničí. V této chvíli se jedná zejména o Rakousko, Itálii, Španělsko a Maďarko. To bude také velkým přínosem.

V neposlední řadě nám úspěch v projektech umožňuje také využít a zařadit do výuky odborníky z praxe. To znamená na určitou část výuky ať už formou přednášek nebo i návštěv našich žáků ve firmách. Chceme výrazně víc zapojit odborníky z praxe do konkrétní výuky. 

A dále...

Budeme pokračovat i v tom, co se nám osvědčilo, to znamená v návštěvách žáků základních škol z regionu. Kdy zhruba jednou za čtvrtletí probíhá výuka u nás ve škole v nově realizovaných učebnách i za pomoci nových pomůcek. Pro žáky je zajištěna výuka, stravování, doprava. Navazuje to na předchozí projekt na podporu technického a přírodovědného vyučování. Projekt byl kladně hodnocen a také předpokládáme že využijeme nové polytechnické centrum, které v blízké budoucnosti vznikne v Boskovicích.

Připravujete také rekonstrukci školního bazénu. V čem bude spočívat?

Od ledna zahajujeme rekonstrukci bazénu. Částečná oprava již proběhla v minulých letech, kdy bylo řešeno technické zázemí, šatny nebo sociální zázemí. Nyní se nám podařilo částku téměř pět milionů korun od zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj. Použijeme navíc asi jeden milion korun z vlastních zdrojů a zhruba v hodnotě šesti milionů korun bude v následujícím půlroce provedena kompletní rekonstrukce vnitřní části bazénu. To znamená, že se bude opravovat vlastní vana bazénu a dlažby a obklady, tak aby odpovídaly nejnovějším bezpečnostním předpisům. Chceme tam i zatraktivnit zázemí pro žáky a sportující. Považuji to za poměrně významné, že bazén bude zmodernizován podle současných požadavků. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama