Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Na škole André Citroëna připravují významné investice

29.11.2017 10:02 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Investice v řádu několika desítek milionů korun připravují na Střední škole André Citroëna v Boskovicích. Kromě modernizace přístrojového vybavení se dotknou například také zlepšení zázemí. Více Zrcadlu prozradil ředitel školy Karel Ošlejšek.

Na škole André Citroëna připravují významné investice
Škola André Citroëna. Foto archiv Zrcadla

Jaké projekty v současné době připravujete?

Nejvýznamnější projekt, s jehož realizací právě teď začínáme, je projekt z Integrovaného regionálního operačního programu na podporu technických oborů. Získali jsme částku 49 milionů korun, která bude investována zejména do nového vybavení pro obory strojírenské, obory zaměřené na elektrotechniku a mimo jiné i pro svářečskou školu. Nákup nového vybavení bude znamenat velký přelom v rámci kvality výuky, která bude po dokončení projektu probíhat na nejmodernějších strojích.

Dočkají se technické obory i nějaké další podpory?

Pro technické obory, které jsou našimi tradičními, jsme uspěli v rámci projektu Polygram. Jedná se o investici zhruba v částce kolem osmi milionů korun. Projekt je zaměřen na podporu výuky technických oborů. Jednak budeme schopni zbudovat úplně nové nadstandardní učebny pro informační a komunikační technologie a pro elektrotechniku. Posílíme zázemí pro praktické vyučování. Technické obory chceme podpořit také v rámci programu Erasmus+, kdy budou připraveny stáže ve firmách, a to nejen v České republice, ale také v zahraničí. V této chvíli se jedná zejména o Rakousko, Itálii, Španělsko a Maďarko. To bude také velkým přínosem.

V neposlední řadě nám úspěch v projektech umožňuje také využít a zařadit do výuky odborníky z praxe. To znamená na určitou část výuky ať už formou přednášek nebo i návštěv našich žáků ve firmách. Chceme výrazně víc zapojit odborníky z praxe do konkrétní výuky. 

A dále...

Budeme pokračovat i v tom, co se nám osvědčilo, to znamená v návštěvách žáků základních škol z regionu. Kdy zhruba jednou za čtvrtletí probíhá výuka u nás ve škole v nově realizovaných učebnách i za pomoci nových pomůcek. Pro žáky je zajištěna výuka, stravování, doprava. Navazuje to na předchozí projekt na podporu technického a přírodovědného vyučování. Projekt byl kladně hodnocen a také předpokládáme že využijeme nové polytechnické centrum, které v blízké budoucnosti vznikne v Boskovicích.

Připravujete také rekonstrukci školního bazénu. V čem bude spočívat?

Od ledna zahajujeme rekonstrukci bazénu. Částečná oprava již proběhla v minulých letech, kdy bylo řešeno technické zázemí, šatny nebo sociální zázemí. Nyní se nám podařilo částku téměř pět milionů korun od zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj. Použijeme navíc asi jeden milion korun z vlastních zdrojů a zhruba v hodnotě šesti milionů korun bude v následujícím půlroce provedena kompletní rekonstrukce vnitřní části bazénu. To znamená, že se bude opravovat vlastní vana bazénu a dlažby a obklady, tak aby odpovídaly nejnovějším bezpečnostním předpisům. Chceme tam i zatraktivnit zázemí pro žáky a sportující. Považuji to za poměrně významné, že bazén bude zmodernizován podle současných požadavků. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509