Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Na škole André Citroëna připravují významné investice

29.11.2017 10:02 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Investice v řádu několika desítek milionů korun připravují na Střední škole André Citroëna v Boskovicích. Kromě modernizace přístrojového vybavení se dotknou například také zlepšení zázemí. Více Zrcadlu prozradil ředitel školy Karel Ošlejšek.

Na škole André Citroëna připravují významné investice
Škola André Citroëna. Foto archiv Zrcadla

Jaké projekty v současné době připravujete?

Nejvýznamnější projekt, s jehož realizací právě teď začínáme, je projekt z Integrovaného regionálního operačního programu na podporu technických oborů. Získali jsme částku 49 milionů korun, která bude investována zejména do nového vybavení pro obory strojírenské, obory zaměřené na elektrotechniku a mimo jiné i pro svářečskou školu. Nákup nového vybavení bude znamenat velký přelom v rámci kvality výuky, která bude po dokončení projektu probíhat na nejmodernějších strojích.

Dočkají se technické obory i nějaké další podpory?

Pro technické obory, které jsou našimi tradičními, jsme uspěli v rámci projektu Polygram. Jedná se o investici zhruba v částce kolem osmi milionů korun. Projekt je zaměřen na podporu výuky technických oborů. Jednak budeme schopni zbudovat úplně nové nadstandardní učebny pro informační a komunikační technologie a pro elektrotechniku. Posílíme zázemí pro praktické vyučování. Technické obory chceme podpořit také v rámci programu Erasmus+, kdy budou připraveny stáže ve firmách, a to nejen v České republice, ale také v zahraničí. V této chvíli se jedná zejména o Rakousko, Itálii, Španělsko a Maďarko. To bude také velkým přínosem.

V neposlední řadě nám úspěch v projektech umožňuje také využít a zařadit do výuky odborníky z praxe. To znamená na určitou část výuky ať už formou přednášek nebo i návštěv našich žáků ve firmách. Chceme výrazně víc zapojit odborníky z praxe do konkrétní výuky. 

A dále...

Budeme pokračovat i v tom, co se nám osvědčilo, to znamená v návštěvách žáků základních škol z regionu. Kdy zhruba jednou za čtvrtletí probíhá výuka u nás ve škole v nově realizovaných učebnách i za pomoci nových pomůcek. Pro žáky je zajištěna výuka, stravování, doprava. Navazuje to na předchozí projekt na podporu technického a přírodovědného vyučování. Projekt byl kladně hodnocen a také předpokládáme že využijeme nové polytechnické centrum, které v blízké budoucnosti vznikne v Boskovicích.

Připravujete také rekonstrukci školního bazénu. V čem bude spočívat?

Od ledna zahajujeme rekonstrukci bazénu. Částečná oprava již proběhla v minulých letech, kdy bylo řešeno technické zázemí, šatny nebo sociální zázemí. Nyní se nám podařilo částku téměř pět milionů korun od zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj. Použijeme navíc asi jeden milion korun z vlastních zdrojů a zhruba v hodnotě šesti milionů korun bude v následujícím půlroce provedena kompletní rekonstrukce vnitřní části bazénu. To znamená, že se bude opravovat vlastní vana bazénu a dlažby a obklady, tak aby odpovídaly nejnovějším bezpečnostním předpisům. Chceme tam i zatraktivnit zázemí pro žáky a sportující. Považuji to za poměrně významné, že bazén bude zmodernizován podle současných požadavků. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509