Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nejlepší student francouzštiny kraje je z Gymnázia Blansko

6.4.2018 1:34 | Původní vydání | Ivana Jakubcová

BLANSKO - Studenti blanenského gymnázia se zúčastnili krajského kola Olympiády ve francouzském jazyce, které se konalo v prostorách Alliance française de Brno. Vítězem krajského kola v kategorii B2 se stal Tomáš Jirkův a postoupil do ústředního kola, kde se utká se třinácti vítězi regionálních kol z celé České republiky.

Nejlepší student francouzštiny kraje je z Gymnázia Blansko
Vítěz krajského kola Tomáš Jirkův. Foto archiv školy

Olympiády se zúčastnila trojice vítězů školního kola v kategoriích A1, B1 a B2. V kategorii A1 soutěžila Adéla Nechvátalová ze třídy kvarta A, v kategorii B1 Martin Svoboda z kvinty A a v kategorii B2 Tomáš Jirkův ze septimy B.

Není to poprvé, kdy francouzština na blanenském gymnáziu zaznamenala tak velký úspěch. Absolvent Tomáš Rybář zvítězil v celostátním kole v kategorii A1 v roce 2012 a stal se tak nejlepším francouzštinářem v republice.

Současné i minulé úspěchy blanenských gymnazistů dokazují, že francouzský jazyk není tak obtížný, jak se může na první dojem zdát. A mohou být motivací při výběru jazykové přípravy, kterou nabízí Gymnázium Blansko.

„Tomáši, držíme Ti palce, hodně štěstí a zlom vaz.“

PaedDr. Ivana Jakubcová, Gymnázium Blansko

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509