Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nejlepší student francouzštiny kraje je z Gymnázia Blansko

6.4.2018 1:34 | Původní vydání | Ivana Jakubcová

BLANSKO - Studenti blanenského gymnázia se zúčastnili krajského kola Olympiády ve francouzském jazyce, které se konalo v prostorách Alliance française de Brno. Vítězem krajského kola v kategorii B2 se stal Tomáš Jirkův a postoupil do ústředního kola, kde se utká se třinácti vítězi regionálních kol z celé České republiky.

Nejlepší student francouzštiny kraje je z Gymnázia Blansko
Vítěz krajského kola Tomáš Jirkův. Foto archiv školy

Olympiády se zúčastnila trojice vítězů školního kola v kategoriích A1, B1 a B2. V kategorii A1 soutěžila Adéla Nechvátalová ze třídy kvarta A, v kategorii B1 Martin Svoboda z kvinty A a v kategorii B2 Tomáš Jirkův ze septimy B.

Není to poprvé, kdy francouzština na blanenském gymnáziu zaznamenala tak velký úspěch. Absolvent Tomáš Rybář zvítězil v celostátním kole v kategorii A1 v roce 2012 a stal se tak nejlepším francouzštinářem v republice.

Současné i minulé úspěchy blanenských gymnazistů dokazují, že francouzský jazyk není tak obtížný, jak se může na první dojem zdát. A mohou být motivací při výběru jazykové přípravy, kterou nabízí Gymnázium Blansko.

„Tomáši, držíme Ti palce, hodně štěstí a zlom vaz.“

PaedDr. Ivana Jakubcová, Gymnázium Blansko

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509