Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Nemocnice obhájila akreditaci kvality a bezpečí zdravotních služeb

27.12.2017 3:44 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Nemocnice Blansko již potřetí úspěšně absolvovala akreditační šetření hodnocení kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb Spojenou akreditační komisí, o.p.s. Šetření prováděli tři externí auditoři v zastoupení profese lékař, sestra a odborník na provozně technickou oblast.  

Nemocnice obhájila akreditaci kvality a bezpečí zdravotních služeb
Nemocnice Blansko. Ilustrační foto archiv nemocnice

„Pro pacienty je zavedený systém signálem a zárukou, že vstupují do bezpečného prostředí, kde jim budou zdravotní služby poskytnuty kvalifikovanými zaměstnanci v maximální možné kvalitě. Nedílnou součástí je zlepšení image a konkurenceschopnosti nemocnice. Kvalita a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb je absolutní prioritou Nemocnice Blansko,“ uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá. 

Cílem reakreditačního šetření je neustále zlepšování správného nastavení jednotlivých procesů v nemocnici, dodržování národní legislativy, správného vedení zdravotnické dokumentace, péče o pacienty, ordinace léčiv a jejich skladování, týmové spolupráce a další.

„Akreditace je komplexní a týká se veškerého spektra poskytovaných služeb, včetně nezdravotnických provozů. Navazuje na dlouhodobý Strategický plán Města Blanska a je součástí Plánu zvyšování kvality a bezpečí nemocnice,“ doplnila Kateřina Ostrá.

Nemocnice Blansko získala akreditaci kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb již v roce 2011, v roce 2014 poprvé úspěšně absolvovala reakreditaci a nyní Nemocnice Blansko úspěšně reakreditovala podruhé. Prodloužení certifikátu je na další tři roky. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509