Dnes je pátek, 21. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Obce regionu bodovaly v krajském kole soutěže Vesnice roku

12.6.2018 19:50 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Vesnicí roku Jihomoravského kraje se stala obec Hrušky z Vyškovska. O některou z cen bojovali také zástupci našeho regionu.

Obce regionu bodovaly v krajském kole soutěže Vesnice roku
Olomučanská keramika. Ilustrační foto Zrcadlo

Olomučany získaly diplom za vzorné vedení kroniky a mimořádné ocenění za obnovenou expozici muzea olomučanské keramiky, Černovice pak diplom za rozvíjení lidových tradic.

Drnovice navíc obdržely mimořádné ocenění za cílené investiční kroky k obnově a rozšíření infrastruktury. Do Vysočan pak putuje mimořádné ocenění za podporu elementárního školství v obci.

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 228 obcí z celé České republiky. Jihomoravského kraje pak pětadvacet.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509