Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Obce regionu bodovaly v krajském kole soutěže Vesnice roku

12.6.2018 19:50 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION - Vesnicí roku Jihomoravského kraje se stala obec Hrušky z Vyškovska. O některou z cen bojovali také zástupci našeho regionu.

Obce regionu bodovaly v krajském kole soutěže Vesnice roku
Olomučanská keramika. Ilustrační foto Zrcadlo

Olomučany získaly diplom za vzorné vedení kroniky a mimořádné ocenění za obnovenou expozici muzea olomučanské keramiky, Černovice pak diplom za rozvíjení lidových tradic.

Drnovice navíc obdržely mimořádné ocenění za cílené investiční kroky k obnově a rozšíření infrastruktury. Do Vysočan pak putuje mimořádné ocenění za podporu elementárního školství v obci.

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 228 obcí z celé České republiky. Jihomoravského kraje pak pětadvacet.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509