Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Obyvatelé Velenova v referendu podpořili stavbu rozhledny

24.5.2014 16:07 | Původní vydání | Michal Záboj

Velenov – Nad Velenovem nakonec vyroste rozhledna. V referendu o tom rozhodli obyvatelé obce. Pro hlasovalo šedesát procent zúčastněných voličů. 

Obyvatelé Velenova v referendu podpořili stavbu rozhledny
Vizualizace velenov.cz

„Spoluobčané nám dali zelenou. Podpořili nás a teď je na nás zajistit financování a pokračovat v záměru,“ komentoval výsledky referenda starosta Velenova Jan Havelka (nez.)

Dohromady se plebiscitu v obci během pátku a soboty zúčastnilo asi osmdesát osm procent voličů. Pro hlasovalo osmdesát lidí, proti jich bylo šedesát.

Pětašedesát metrů vysoká rozhledna s restaurací vyroste na kopci nad Velenovem. Stavba podle odhadů přijde na dvacet miliónů korun. Vedení obce chce na rozhlednu použít patnáct miliónů z prodeje lesů. Zbytek plánují Velenovští získat jako dotaci.

„Rozhodli jsme se, že peníze neutratíme a že je budeme investovat do projektu, který bude schopen dlouhodobě vydělávat minimálně takové peníze, které vydělávaly lesy. Jsme přesvědčeni o tom, že rozhledna má ten potenciál,“ dodal starosta Velenova.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509