Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Obyvatelé Velenova v referendu podpořili stavbu rozhledny

24.5.2014 16:07 | Původní vydání | Michal Záboj

Velenov – Nad Velenovem nakonec vyroste rozhledna. V referendu o tom rozhodli obyvatelé obce. Pro hlasovalo šedesát procent zúčastněných voličů. 

Obyvatelé Velenova v referendu podpořili stavbu rozhledny
Vizualizace velenov.cz

„Spoluobčané nám dali zelenou. Podpořili nás a teď je na nás zajistit financování a pokračovat v záměru,“ komentoval výsledky referenda starosta Velenova Jan Havelka (nez.)

Dohromady se plebiscitu v obci během pátku a soboty zúčastnilo asi osmdesát osm procent voličů. Pro hlasovalo osmdesát lidí, proti jich bylo šedesát.

Pětašedesát metrů vysoká rozhledna s restaurací vyroste na kopci nad Velenovem. Stavba podle odhadů přijde na dvacet miliónů korun. Vedení obce chce na rozhlednu použít patnáct miliónů z prodeje lesů. Zbytek plánují Velenovští získat jako dotaci.

„Rozhodli jsme se, že peníze neutratíme a že je budeme investovat do projektu, který bude schopen dlouhodobě vydělávat minimálně takové peníze, které vydělávaly lesy. Jsme přesvědčeni o tom, že rozhledna má ten potenciál,“ dodal starosta Velenova.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509