Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Obyvatelé Velenova v referendu podpořili stavbu rozhledny

24.5.2014 16:07 | Původní vydání | Michal Záboj

Velenov – Nad Velenovem nakonec vyroste rozhledna. V referendu o tom rozhodli obyvatelé obce. Pro hlasovalo šedesát procent zúčastněných voličů. 

Obyvatelé Velenova v referendu podpořili stavbu rozhledny
Vizualizace velenov.cz

„Spoluobčané nám dali zelenou. Podpořili nás a teď je na nás zajistit financování a pokračovat v záměru,“ komentoval výsledky referenda starosta Velenova Jan Havelka (nez.)

Dohromady se plebiscitu v obci během pátku a soboty zúčastnilo asi osmdesát osm procent voličů. Pro hlasovalo osmdesát lidí, proti jich bylo šedesát.

Pětašedesát metrů vysoká rozhledna s restaurací vyroste na kopci nad Velenovem. Stavba podle odhadů přijde na dvacet miliónů korun. Vedení obce chce na rozhlednu použít patnáct miliónů z prodeje lesů. Zbytek plánují Velenovští získat jako dotaci.

„Rozhodli jsme se, že peníze neutratíme a že je budeme investovat do projektu, který bude schopen dlouhodobě vydělávat minimálně takové peníze, které vydělávaly lesy. Jsme přesvědčeni o tom, že rozhledna má ten potenciál,“ dodal starosta Velenova.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509