Dnes je pátek, 21. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Policisté v Blansku otevřou lidem dveře, připravili zajímavý program

17.4.2018 9:19 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Ve středu 25. dubna pozvou blanenští policisté veřejnost do své budovy v Bezručově ulici v Blansku. Bude se tam totiž konat Den otevřených dveří na Územním odboru Policie ČR Blansko. Akce odstartuje úderem deváté hodiny.

Policisté v Blansku otevřou lidem dveře, připravili zajímavý program
Ukázka policejní práce. Ilustrační foto Policie ČR

„Asi nejzajímavější a nejpřitažlivější program nabídnou kriminalističtí technici, kteří se budou prezentovat svou práci přímo na simulovaném místě činu. Technici například předvedou využití moderních elektronických přístrojů. Nevšedním zážitkem může být pro některé z příchozích například takzvané trojfoto pachatele a další věci,“ popsal část připraveného programu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zajímavou porci informací nabídnou také dopravní policisté. Vedle přehlídky ve službě využívané techniky se budou věnovat novinkám v oblasti bezpečnosti silničního provozu, ať už z obecného hlediska, tak i na Blanensku.

Svou práci přiblíží veřejnosti také policisté z obvodního oddělení v Blansku.

„Zajímavá bude rozhodně přehlídka techniky, kterou využívají blanenští policisté. Tu si budou moci návštěvníci, včetně odborného komentáře, prohlédnout na parkovišti před budovou. Policisté se mají opravdu čím pochlubit. Předvedou terénní automobily, rychlé motocykly či terénní čtyřkolku. Zajímavými parametry a vybavením upoutají i auta prvosledových hlídek,“ uvedl Malášek.

Zájemci z řad návštěvníků si budou moci vyzkoušet fyzické testy, které jsou součástí přijímacího řízení k policii.

Dostanou také od personalistů informace o přijímacím řízení jako takovém. A budou se moci poměrně podrobně seznámit s jednotlivými částmi řízení. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509