Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Policisté v Blansku otevřou lidem dveře, připravili zajímavý program

17.4.2018 9:19 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Ve středu 25. dubna pozvou blanenští policisté veřejnost do své budovy v Bezručově ulici v Blansku. Bude se tam totiž konat Den otevřených dveří na Územním odboru Policie ČR Blansko. Akce odstartuje úderem deváté hodiny.

Policisté v Blansku otevřou lidem dveře, připravili zajímavý program
Ukázka policejní práce. Ilustrační foto Policie ČR

„Asi nejzajímavější a nejpřitažlivější program nabídnou kriminalističtí technici, kteří se budou prezentovat svou práci přímo na simulovaném místě činu. Technici například předvedou využití moderních elektronických přístrojů. Nevšedním zážitkem může být pro některé z příchozích například takzvané trojfoto pachatele a další věci,“ popsal část připraveného programu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zajímavou porci informací nabídnou také dopravní policisté. Vedle přehlídky ve službě využívané techniky se budou věnovat novinkám v oblasti bezpečnosti silničního provozu, ať už z obecného hlediska, tak i na Blanensku.

Svou práci přiblíží veřejnosti také policisté z obvodního oddělení v Blansku.

„Zajímavá bude rozhodně přehlídka techniky, kterou využívají blanenští policisté. Tu si budou moci návštěvníci, včetně odborného komentáře, prohlédnout na parkovišti před budovou. Policisté se mají opravdu čím pochlubit. Předvedou terénní automobily, rychlé motocykly či terénní čtyřkolku. Zajímavými parametry a vybavením upoutají i auta prvosledových hlídek,“ uvedl Malášek.

Zájemci z řad návštěvníků si budou moci vyzkoušet fyzické testy, které jsou součástí přijímacího řízení k policii.

Dostanou také od personalistů informace o přijímacím řízení jako takovém. A budou se moci poměrně podrobně seznámit s jednotlivými částmi řízení. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509