Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Soutěž: Vytvořte logo pro destinační management Moravský kras

25.4.2018 1:17 | Původní vydání | Marie Hasoňová

REGION - Společnost MAS Moravský kras, z.s vyhlašuje soutěž o návrh na vytvoření loga a jednotného vizuálního stylu Turistické destinace Moravský kras a okolí.

Soutěž: Vytvořte logo pro destinační management Moravský kras
Turistické destinace Moravský kras a okolí. Foto Zrcadlo

Destinační management je koordinační prvek, jehož hlavním cílem je zkvalitnění a rozvoj cestovního ruchu v dané oblasti. Členskou základnu tvoří obvykle města, obce, podnikatelé a další významné subjekty cestovního ruchu. Nositelem destinačního managementu v našem regionu je MAS Moravský kras.

„Můžeme se tak ucházet o finanční prostředky z rozpočtu Jihomoravského kraje, které použijeme na další projekty na podporu cestovního ruchu v oblasti Moravského krasu a okolí,“ uvádí manažer MAS Moravský kras Petr Revenda.

Ústřední slogan destinace zní: Moravský kras – Musíte vidět, můžete si zamilovat. Prvním společným materiálem je trhací mapa turistické oblasti ve formátu A3 s vyznačenými turisticky zajímavými cíli a popisem hlavních atraktivit na území. Mapa je k dostání zejména v turistických informačních centrech v regionu, v kempech, hotelích apod.

Vyhlášená soutěž spočívá ve vytvoření značky a logotypu, které se stanou vizuálním symbolem turistické destinace Moravský kras a okolí. Logo se bude využívat především k propagačním aktivitám destinace. Značka (ve spojení se slovním označením „Moravský kras“) a logotyp by měly být originální, výstižné, komunikativní a současně srozumitelné a jednoduché.

Soutěž je otevřena pro širokou odbornou i laickou veřejnost. Uzávěrka je 11. května 2018 ve 14 hodin a jeden účastník se může přihlásit s více návrhy. Porota vybere do 31. května 2018 tři vítězné návrhy. Autor návrhu, který se umístí na prvním místě, získává, mimo jiné, právo uzavřít smlouvu na vypracování grafického manuálu loga a logotypu Turistické destinace Moravský kras a okolí. Bližší informace k soutěži lze nalézt na www.moravskykras.eu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509