Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd

9.2.2018 14:18 | Původní vydání | Dušan Machourek

VELKÉ OPATOVICE - Klub českých turistů Malá Haná Velké Opatovice pořádá v sobotu 10. února tradiční pochod Opatovské šmajd. V pátek 9. února navíc odstartuje první letošní stokilometrový pochod v rámci České republiky Malohanácká stovka. Obě akce se konají již po třiadvacáté.

Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd
Turistický pochod. Foto zrcadlo.net

Opatovské šmajd pěším turistům nabídne sedm tras od 6 do 51 kilometrů se startem v sokolovně ve Velkých Opatovicích. Turisté ale mohou vyrazit i z restaurace na železničním nádraží v Letovicích. K dispozici budou mít pět různých tras od 15 do 42 kilometrů. 

„Trasy vedou krásnou krajinou Boskovické brázdy, která je částí Malé Hané, dále se turisté dostanou do kopců Drahanské vrchoviny nebo Českomoravské vysočiny. Cestou uvidí Smolenskou přehradu, Jevíčko s městskou věží, Jaroměřice s poutním místem Kalvárie, několik památníků z válek a další. Jedna z tras vede i po zrekonstruované naučné stezce HANÝSEK, která zavede účastníky na vrchol Opatovické hradisko,“ upřesnil předseda KČT Malá Haná Dušan Machourek.

Ve Velkých Opatovicích se startuje od 6 do 11 hodin, z Letovic mohou turisté vyjít od 6 do 8:45 hodin. V cíli, který je pro všechny trasy ve velkoopatovické sokolovně, na účastníky čeká diplom, suvenýry, bohaté občerstvení a tancovačka s country kapelou ASI TAK.

Malohanácká stovka je první klasickou akcí poháru Česko-Slovenského v ultratrailu. Prezentace účastníků odehraje v sokolovně ve Velkých Opatovicích v pátek 9. února do 20 hodin. Ostrý start se pak uskuteční na Masarykově náměstí v Boskovicích, kam pořadatelé chodce převezou.

„Vzhledem k tomu. že první letošní stovku v ČR Brtnické ledopády museli pořadatelé kvůli zákazu vstupu do lesů na severu Čech zrušit, očekáváme rekordní účast,“ podotkl Machourek.

Obě akce/ Opatovské šmajd jsou/je zařazen/y mezi oficiální akce KČT k výročí 100 let vyhlášení samostatné republiky a k výročí 130 let od založení Klubu českých turistů. Obě akce podpořili v rámci oslav Jihomoravská oblast KČT, Město Velké Opatovice, Mikroregion Malá Haná a významné firmy z Velkých Opatovic a okolí.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509