Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd

9.2.2018 14:18 | Původní vydání | Dušan Machourek

VELKÉ OPATOVICE - Klub českých turistů Malá Haná Velké Opatovice pořádá v sobotu 10. února tradiční pochod Opatovské šmajd. V pátek 9. února navíc odstartuje první letošní stokilometrový pochod v rámci České republiky Malohanácká stovka. Obě akce se konají již po třiadvacáté.

Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd
Turistický pochod. Foto zrcadlo.net

Opatovské šmajd pěším turistům nabídne sedm tras od 6 do 51 kilometrů se startem v sokolovně ve Velkých Opatovicích. Turisté ale mohou vyrazit i z restaurace na železničním nádraží v Letovicích. K dispozici budou mít pět různých tras od 15 do 42 kilometrů. 

„Trasy vedou krásnou krajinou Boskovické brázdy, která je částí Malé Hané, dále se turisté dostanou do kopců Drahanské vrchoviny nebo Českomoravské vysočiny. Cestou uvidí Smolenskou přehradu, Jevíčko s městskou věží, Jaroměřice s poutním místem Kalvárie, několik památníků z válek a další. Jedna z tras vede i po zrekonstruované naučné stezce HANÝSEK, která zavede účastníky na vrchol Opatovické hradisko,“ upřesnil předseda KČT Malá Haná Dušan Machourek.

Ve Velkých Opatovicích se startuje od 6 do 11 hodin, z Letovic mohou turisté vyjít od 6 do 8:45 hodin. V cíli, který je pro všechny trasy ve velkoopatovické sokolovně, na účastníky čeká diplom, suvenýry, bohaté občerstvení a tancovačka s country kapelou ASI TAK.

Malohanácká stovka je první klasickou akcí poháru Česko-Slovenského v ultratrailu. Prezentace účastníků odehraje v sokolovně ve Velkých Opatovicích v pátek 9. února do 20 hodin. Ostrý start se pak uskuteční na Masarykově náměstí v Boskovicích, kam pořadatelé chodce převezou.

„Vzhledem k tomu. že první letošní stovku v ČR Brtnické ledopády museli pořadatelé kvůli zákazu vstupu do lesů na severu Čech zrušit, očekáváme rekordní účast,“ podotkl Machourek.

Obě akce/ Opatovské šmajd jsou/je zařazen/y mezi oficiální akce KČT k výročí 100 let vyhlášení samostatné republiky a k výročí 130 let od založení Klubu českých turistů. Obě akce podpořili v rámci oslav Jihomoravská oblast KČT, Město Velké Opatovice, Mikroregion Malá Haná a významné firmy z Velkých Opatovic a okolí.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509