Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd

9.2.2018 14:18 | Původní vydání | Dušan Machourek

VELKÉ OPATOVICE - Klub českých turistů Malá Haná Velké Opatovice pořádá v sobotu 10. února tradiční pochod Opatovské šmajd. V pátek 9. února navíc odstartuje první letošní stokilometrový pochod v rámci České republiky Malohanácká stovka. Obě akce se konají již po třiadvacáté.

Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd
Turistický pochod. Foto zrcadlo.net

Opatovské šmajd pěším turistům nabídne sedm tras od 6 do 51 kilometrů se startem v sokolovně ve Velkých Opatovicích. Turisté ale mohou vyrazit i z restaurace na železničním nádraží v Letovicích. K dispozici budou mít pět různých tras od 15 do 42 kilometrů. 

„Trasy vedou krásnou krajinou Boskovické brázdy, která je částí Malé Hané, dále se turisté dostanou do kopců Drahanské vrchoviny nebo Českomoravské vysočiny. Cestou uvidí Smolenskou přehradu, Jevíčko s městskou věží, Jaroměřice s poutním místem Kalvárie, několik památníků z válek a další. Jedna z tras vede i po zrekonstruované naučné stezce HANÝSEK, která zavede účastníky na vrchol Opatovické hradisko,“ upřesnil předseda KČT Malá Haná Dušan Machourek.

Ve Velkých Opatovicích se startuje od 6 do 11 hodin, z Letovic mohou turisté vyjít od 6 do 8:45 hodin. V cíli, který je pro všechny trasy ve velkoopatovické sokolovně, na účastníky čeká diplom, suvenýry, bohaté občerstvení a tancovačka s country kapelou ASI TAK.

Malohanácká stovka je první klasickou akcí poháru Česko-Slovenského v ultratrailu. Prezentace účastníků odehraje v sokolovně ve Velkých Opatovicích v pátek 9. února do 20 hodin. Ostrý start se pak uskuteční na Masarykově náměstí v Boskovicích, kam pořadatelé chodce převezou.

„Vzhledem k tomu. že první letošní stovku v ČR Brtnické ledopády museli pořadatelé kvůli zákazu vstupu do lesů na severu Čech zrušit, očekáváme rekordní účast,“ podotkl Machourek.

Obě akce/ Opatovské šmajd jsou/je zařazen/y mezi oficiální akce KČT k výročí 100 let vyhlášení samostatné republiky a k výročí 130 let od založení Klubu českých turistů. Obě akce podpořili v rámci oslav Jihomoravská oblast KČT, Město Velké Opatovice, Mikroregion Malá Haná a významné firmy z Velkých Opatovic a okolí.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509