Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd

9.2.2018 14:18 | Původní vydání | Dušan Machourek

VELKÉ OPATOVICE - Klub českých turistů Malá Haná Velké Opatovice pořádá v sobotu 10. února tradiční pochod Opatovské šmajd. V pátek 9. února navíc odstartuje první letošní stokilometrový pochod v rámci České republiky Malohanácká stovka. Obě akce se konají již po třiadvacáté.

Velké Opatovice turistům nabídnou první letošní stovku a šmajd
Turistický pochod. Foto zrcadlo.net

Opatovské šmajd pěším turistům nabídne sedm tras od 6 do 51 kilometrů se startem v sokolovně ve Velkých Opatovicích. Turisté ale mohou vyrazit i z restaurace na železničním nádraží v Letovicích. K dispozici budou mít pět různých tras od 15 do 42 kilometrů. 

„Trasy vedou krásnou krajinou Boskovické brázdy, která je částí Malé Hané, dále se turisté dostanou do kopců Drahanské vrchoviny nebo Českomoravské vysočiny. Cestou uvidí Smolenskou přehradu, Jevíčko s městskou věží, Jaroměřice s poutním místem Kalvárie, několik památníků z válek a další. Jedna z tras vede i po zrekonstruované naučné stezce HANÝSEK, která zavede účastníky na vrchol Opatovické hradisko,“ upřesnil předseda KČT Malá Haná Dušan Machourek.

Ve Velkých Opatovicích se startuje od 6 do 11 hodin, z Letovic mohou turisté vyjít od 6 do 8:45 hodin. V cíli, který je pro všechny trasy ve velkoopatovické sokolovně, na účastníky čeká diplom, suvenýry, bohaté občerstvení a tancovačka s country kapelou ASI TAK.

Malohanácká stovka je první klasickou akcí poháru Česko-Slovenského v ultratrailu. Prezentace účastníků odehraje v sokolovně ve Velkých Opatovicích v pátek 9. února do 20 hodin. Ostrý start se pak uskuteční na Masarykově náměstí v Boskovicích, kam pořadatelé chodce převezou.

„Vzhledem k tomu. že první letošní stovku v ČR Brtnické ledopády museli pořadatelé kvůli zákazu vstupu do lesů na severu Čech zrušit, očekáváme rekordní účast,“ podotkl Machourek.

Obě akce/ Opatovské šmajd jsou/je zařazen/y mezi oficiální akce KČT k výročí 100 let vyhlášení samostatné republiky a k výročí 130 let od založení Klubu českých turistů. Obě akce podpořili v rámci oslav Jihomoravská oblast KČT, Město Velké Opatovice, Mikroregion Malá Haná a významné firmy z Velkých Opatovic a okolí.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509