Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Žáci Masarykovy střední školy Letovice vykonávají praxi ve firmách

19.12.2017 12:21 | Původní vydání | Mária Bašná

LETOVICE - Předpokladem úspěšného studia je propojení výuky s praxí. Kromě přednášek, exkurzí, prezentací firem a odborných stáží se jeví jako perspektivní vykonávání odborné praxe žáků v partnerských firmách. 

Žáci Masarykovy střední školy Letovice vykonávají praxi ve firmách
Žáci letovické školy. Foto archiv

Naši žáci řemeslných a technicky zaměřených maturitních oborů mohou vykonávat část odborné přípravy ve firmách regionu. Jedním z žáků, kteří tuto možnost využili v minulých letech je Vít Kiršner.

Spolupráce s rodinnou firmou Ha – Komplet s.r.o. z Černé Hory se ukázala jako oboustranně přínosná. Firma je na trhu více než 10 let.  Ve firemních provozech vzniká nábytek na zakázku. Do černohorské dílny nastoupil Vít Kiršner na odborný výcvik ve třetím ročníku oboru truhlář. V průběhu praxe se začlenil do kolektivu pracovníků firmy, pracoval na běžných pracovních úkolech a měl jedinečnou příležitost konfrontovat teoretickou připravenost s realitou. Postupně procházel všemi úseky výroby nábytku.

Kromě bohatých zkušeností ze svého oboru získal ve firmě také finanční odměnu z podílu na zakázkách. Praxi ve firmě si Vít Kiršner velmi chválí, získal nejen zkušenosti, ale navázal i přátelské vztahy a získal cenné kontakty v oboru.Spokojenost byla oboustranná. Svědčí o tom i fakt, že firma opakovaně nabízí Vítkovi možnost brigád.

V současnosti Vít Kiršner využívá možnost karierního růstu a po získání výučního listu v oboru Truhlář se rozhodl pokračovat ve studiu maturitního oboru Nábytkářská a dřevařská výroba.

Ing. Mária Bašná

Galerie k článku

Žáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archiv
Žáci letovické školy. Foto archiv

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509