Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Žáci Masarykovy střední školy Letovice vykonávají praxi ve firmách

19.12.2017 12:21 | Původní vydání | Mária Bašná

LETOVICE - Předpokladem úspěšného studia je propojení výuky s praxí. Kromě přednášek, exkurzí, prezentací firem a odborných stáží se jeví jako perspektivní vykonávání odborné praxe žáků v partnerských firmách. 

Žáci Masarykovy střední školy Letovice vykonávají praxi ve firmách
Žáci letovické školy. Foto archiv

Naši žáci řemeslných a technicky zaměřených maturitních oborů mohou vykonávat část odborné přípravy ve firmách regionu. Jedním z žáků, kteří tuto možnost využili v minulých letech je Vít Kiršner.

Spolupráce s rodinnou firmou Ha – Komplet s.r.o. z Černé Hory se ukázala jako oboustranně přínosná. Firma je na trhu více než 10 let.  Ve firemních provozech vzniká nábytek na zakázku. Do černohorské dílny nastoupil Vít Kiršner na odborný výcvik ve třetím ročníku oboru truhlář. V průběhu praxe se začlenil do kolektivu pracovníků firmy, pracoval na běžných pracovních úkolech a měl jedinečnou příležitost konfrontovat teoretickou připravenost s realitou. Postupně procházel všemi úseky výroby nábytku.

Kromě bohatých zkušeností ze svého oboru získal ve firmě také finanční odměnu z podílu na zakázkách. Praxi ve firmě si Vít Kiršner velmi chválí, získal nejen zkušenosti, ale navázal i přátelské vztahy a získal cenné kontakty v oboru.Spokojenost byla oboustranná. Svědčí o tom i fakt, že firma opakovaně nabízí Vítkovi možnost brigád.

V současnosti Vít Kiršner využívá možnost karierního růstu a po získání výučního listu v oboru Truhlář se rozhodl pokračovat ve studiu maturitního oboru Nábytkářská a dřevařská výroba.

Ing. Mária Bašná

Galerie k článku

Žáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archiv
Žáci letovické školy. Foto archiv

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509