Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Žáci Masarykovy střední školy Letovice vykonávají praxi ve firmách

19.12.2017 12:21 | Původní vydání | Mária Bašná

LETOVICE - Předpokladem úspěšného studia je propojení výuky s praxí. Kromě přednášek, exkurzí, prezentací firem a odborných stáží se jeví jako perspektivní vykonávání odborné praxe žáků v partnerských firmách. 

Žáci Masarykovy střední školy Letovice vykonávají praxi ve firmách
Žáci letovické školy. Foto archiv

Naši žáci řemeslných a technicky zaměřených maturitních oborů mohou vykonávat část odborné přípravy ve firmách regionu. Jedním z žáků, kteří tuto možnost využili v minulých letech je Vít Kiršner.

Spolupráce s rodinnou firmou Ha – Komplet s.r.o. z Černé Hory se ukázala jako oboustranně přínosná. Firma je na trhu více než 10 let.  Ve firemních provozech vzniká nábytek na zakázku. Do černohorské dílny nastoupil Vít Kiršner na odborný výcvik ve třetím ročníku oboru truhlář. V průběhu praxe se začlenil do kolektivu pracovníků firmy, pracoval na běžných pracovních úkolech a měl jedinečnou příležitost konfrontovat teoretickou připravenost s realitou. Postupně procházel všemi úseky výroby nábytku.

Kromě bohatých zkušeností ze svého oboru získal ve firmě také finanční odměnu z podílu na zakázkách. Praxi ve firmě si Vít Kiršner velmi chválí, získal nejen zkušenosti, ale navázal i přátelské vztahy a získal cenné kontakty v oboru.Spokojenost byla oboustranná. Svědčí o tom i fakt, že firma opakovaně nabízí Vítkovi možnost brigád.

V současnosti Vít Kiršner využívá možnost karierního růstu a po získání výučního listu v oboru Truhlář se rozhodl pokračovat ve studiu maturitního oboru Nábytkářská a dřevařská výroba.

Ing. Mária Bašná

Galerie k článku

Žáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archivŽáci letovické školy. Foto archiv
Žáci letovické školy. Foto archiv

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509