Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Novinky

BLANSKO - Zloděj vykradl garáž

Škodu nejméně sto tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který se vloupal do garáže v Blansku. Šestatřicetiletému majiteli z ní ukradl skoro všechno. „Majiteli zmizel skútr Aprilia s klíči v zapalování. Zloděj našel v garáži k motorce i odložené doklady. Dále odcizil horské kolo, elektrické ruční nářadí a náčiní a další věci,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

1.8.2017 11:06

BOSKOVICE - Vyřizoval si účty s firmou

Podezřelý z poškození cizí věci je teď pětapadesátiletý muž, který v Boskovicích velkým lihovým fixem napsal hanlivý nápis na billboard jedné z místních firem. Jak pak vysvětlil, chtěl tak vyjádřit své rozčarování a zklamání z úrovně nabízených služeb. „Jenže později se v něm hnulo svědomí a rozhodl se nápis ředidlem odstranit. Právě při této činnosti jej krátce po poledni spatřil svědek a přivolal policejní hlídku. Ta muže, který při dechové zkoušce nadýchal 0,61 promile, zajistila,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

28.7.2017 17:07

REGION - Okradli hospodské

Zloději se podle ročních období zaměřují i na sezonní předměty. Své o tom vědí provozovatelé hospod. Například ze zahrady u restaurace ve Křtinách zatím neznámý pachatel ukradl výčepní zařízení. Provozovateli podniku způsobil škodu asi dvacet tisíc korun. „V Újezdu u Boskovic pak mohou návštěvníci tamního koupaliště na nějakou dobu zapomenout na příjemné popíjení ve stínu slunečníků. Ty přes noc zmizely z volně přístupného prostoru,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je necelých patnáct tisíc korun. (moj)

25.7.2017 11:23

KOŘENEC - Zloděj šel po jídle

Do mobilního domku odstaveného poblíž Kořence se vloupal zloděj. Nejdříve překonal plot a potom si násilím otevřel zaplechované okno víkendového příbytku. „Ten prohledal a z ledničky odcizil potraviny v hodnotě asi pět se korun. Majitel ale způsobil, především poškozením příbytku, škodu několikanásobně vyšší,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

19.7.2017 11:04

LETOVICE - Ukradl papoušky a králíky

Policisté vyšetřují případ krádeže papoušků a králíků v Letovicích. Zatím neznámý zloděj je odcizil z hospodářské části domku šestapadesátiletého majitele. „Po překonání plotu z nezajištěných voliér odcizil osm papoušků. Z králíkárny pak zmizelo patnáct dospělých králíků. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

18.7.2017 9:29

BLANSKO - Zmizela tři kola

Bez zábran si počínal neznámý zloděj, který kradl v Blansku. V noci přelezl plot a z pozemku vedle rodinného domku třiačtyřicetiletého majitele odcizil trojici odstavených nezajištěných horských kol. Pachatel způsobil škodu za téměř sto tisíc korun. (moj)

17.7.2017 11:31

BLANSKO - Vandal poškrábal auto

Škodu za nejméně padesát tisíc korun způsobil vandal na parkovišti v blanenské Vodní ulici. Poškrábal tam totiž osobní auto značky Audi. „Lak karosérie poškodil několika vrypy. Navíc vytvořil na pravém zadním blatníku i velký kosočtverec,“ popsal policejním mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

13.7.2017 10:17

REGION - Nezaměstnaných je méně

Na Blanensku v červnu opět ubylo lidí bez práce. Podíl nezaměstnanosti ke konci měsíce činil 3,2 procenta, což je meziměsíčně o dvě desetiny bodu méně. Okres Blansko tak zůstává po Vyškovsku regionem s druhou nejnižší nezaměstnaností na jižní Moravě. V celém Jihomoravském kraji podíl nezaměstnanosti činil 4,7 procenta, v rámci republiky 4,0 procenta. (moj)

12.7.2017 14:11

BOSKOVICE - Okradl seniorku

Důvěry seniorky a znalosti prostředí využil osmnáctiletý mladík v Boskovicích. Navštívil bytovku, ve které před časem žil, a jednu její starší obyvatelku na chodbě požádal o sklenici vody. Jakmile ji vypil, řekl si ještě o další dvě. „Když žena ochotně chodila pro vodu, stačil z chodby bytu odcizit peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady důchodkyně. Ta na ztrátu obratem přišla a přivolala policejní hlídku. I když mladík zprvu zapíral, později se přiznal. Nyní je stíhaný pro krádež,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

11.7.2017 14:19

JEDOVNICE - Zloděj navštívil chatu

Do rekreační chaty v Jedovnicích se vloupal zatím neznámý zloděj. Pachatel se dovnitř dostal přes okno, když nejprve poničil mříž na něm. „Chatu, v níž si užívala prázdninového volna čtveřice mladých lidí, prohledal a odcizil malou finanční hotovost a několik svršků. Majitel vyčíslil škodu poškozením na nejméně třináct tisíc korun. Pět tisíc je hodnota odcizených věcí,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

7.7.2017 12:25

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509