Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Novinky

BOŘITOV - Škoda je čtvrt milionu

Tučný úlovek si odnesl zatím neznámý zloděj, který se vloupal do stavebního kontejneru na staveništi v Bořitově. Pachatel nejprve poničil a násilím otevřel jeho kovová vrata. „Z kontejneru pak odcizil dva vibrační pěchy, dvě elektrocentrály a bourací kladivo. Pachatel se dostal násilím i do vedlejší stavební buňky, z ní ale nic neodcizil. I tak je škoda skoro čtvrt miliónu korun,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

9.8.2017 11:34

BLANSKO - Nenechavec využil šance

Dopolední výlet s vnoučaty skončil špatně pro čtyřiašedesátiletou ženu v Blansku. Na lesní cestě poblíž jedné z tamních restaurací odstavila na chvíli kočárek a vydala se trhat lesní plody. „Toho využil dosud neznámý pachatel, který z kočárku odcizil peněženku s doklady a finanční hotovostí. Sebral také fotoaparát, svazek klíčů, doklady od osobního automobilu a další věci,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že zloděj ženě způsobil škodu více než čtrnáct tisíc korun. (moj)

8.8.2017 15:15

BLANSKO - Hasiči likvidují hmyz

Město Blansko, odbor hospodářské správy oznamuje, že jednotka sboru dobrovolných hasičů Klepačov disponuje prostředky na likvidaci nebezpečných včelích rojů, vosích a sršních hnízd. V případě mimořádných událostí provede jednotka SDH Klepačov na žádost bezplatnou likvidaci nebezpečných včelích rojů, vosích a sršních hnízd ve městě Blansku a jeho městských částech, a to ve večerních hodinách po domluvě s velitelem jednotky SDH Klepačov p. Miroslavem Vičarem tel. 605 747 441. (zpr)

1.8.2017 11:06

BLANSKO - Zloděj vykradl garáž

Škodu nejméně sto tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který se vloupal do garáže v Blansku. Šestatřicetiletému majiteli z ní ukradl skoro všechno. „Majiteli zmizel skútr Aprilia s klíči v zapalování. Zloděj našel v garáži k motorce i odložené doklady. Dále odcizil horské kolo, elektrické ruční nářadí a náčiní a další věci,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

1.8.2017 11:06

BOSKOVICE - Vyřizoval si účty s firmou

Podezřelý z poškození cizí věci je teď pětapadesátiletý muž, který v Boskovicích velkým lihovým fixem napsal hanlivý nápis na billboard jedné z místních firem. Jak pak vysvětlil, chtěl tak vyjádřit své rozčarování a zklamání z úrovně nabízených služeb. „Jenže později se v něm hnulo svědomí a rozhodl se nápis ředidlem odstranit. Právě při této činnosti jej krátce po poledni spatřil svědek a přivolal policejní hlídku. Ta muže, který při dechové zkoušce nadýchal 0,61 promile, zajistila,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

28.7.2017 17:07

REGION - Okradli hospodské

Zloději se podle ročních období zaměřují i na sezonní předměty. Své o tom vědí provozovatelé hospod. Například ze zahrady u restaurace ve Křtinách zatím neznámý pachatel ukradl výčepní zařízení. Provozovateli podniku způsobil škodu asi dvacet tisíc korun. „V Újezdu u Boskovic pak mohou návštěvníci tamního koupaliště na nějakou dobu zapomenout na příjemné popíjení ve stínu slunečníků. Ty přes noc zmizely z volně přístupného prostoru,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je necelých patnáct tisíc korun. (moj)

25.7.2017 11:23

KOŘENEC - Zloděj šel po jídle

Do mobilního domku odstaveného poblíž Kořence se vloupal zloděj. Nejdříve překonal plot a potom si násilím otevřel zaplechované okno víkendového příbytku. „Ten prohledal a z ledničky odcizil potraviny v hodnotě asi pět se korun. Majitel ale způsobil, především poškozením příbytku, škodu několikanásobně vyšší,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

19.7.2017 11:04

LETOVICE - Ukradl papoušky a králíky

Policisté vyšetřují případ krádeže papoušků a králíků v Letovicích. Zatím neznámý zloděj je odcizil z hospodářské části domku šestapadesátiletého majitele. „Po překonání plotu z nezajištěných voliér odcizil osm papoušků. Z králíkárny pak zmizelo patnáct dospělých králíků. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

18.7.2017 9:29

BLANSKO - Zmizela tři kola

Bez zábran si počínal neznámý zloděj, který kradl v Blansku. V noci přelezl plot a z pozemku vedle rodinného domku třiačtyřicetiletého majitele odcizil trojici odstavených nezajištěných horských kol. Pachatel způsobil škodu za téměř sto tisíc korun. (moj)

17.7.2017 11:31

BLANSKO - Vandal poškrábal auto

Škodu za nejméně padesát tisíc korun způsobil vandal na parkovišti v blanenské Vodní ulici. Poškrábal tam totiž osobní auto značky Audi. „Lak karosérie poškodil několika vrypy. Navíc vytvořil na pravém zadním blatníku i velký kosočtverec,“ popsal policejním mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

13.7.2017 10:17

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509