Dnes je saturday, 27. april

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ZRCADLA

reklama

Krátké zprávy

BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!



Úplatný úředník z Boskovic půjde do vězení, soud mu potvrdil trest

9.6.2016 14:44 | Původní vydání | Michal Záboj

BRNO - Brněnský krajský soud ve čtvrtek zamítl odvolání někdejšího úředníka odboru dopravy boskovické radnice Filipa Kincla. Potvrdil mu čtyřletý trest vězení za korupci. Soud zamítl také odvolání trojice dalších lidí, kteří byli souzeni spolu s Kinclem.

Úplatný úředník z Boskovic půjde do vězení, soud mu potvrdil trest
Filip Kincl (vlevo) a Čestmír Sekanina. Foto Michal Záboj

Pětatřicetiletý Kincl se jako zaměstnanec odboru dopravy podle rozsudku dopustil přijetí úplatku, zneužití pravomoci úřední osoby a pojistného podvodu. Za to ho blanenský okresní soud letos v lednu potrestal čtyřletým vězení, pokutou čtyřicet tisíc korun a zákazem činnosti na dobu čtyř let.

Spolu s Kinclem byli v boskovické korupční kauze odsouzeni k podmíněným trestům Libuše Kostilníková, Čestmír Sekanina a Vladimír Tlamka a k peněžitému trestu Kinclův otec Ladislav. Poslední tři jmenovaní se proti rozsudku odvolali.

„Odvolání Filipa Kincla, Čestmíra Sekaniny, Vladimíra Tlamka a Ladislava Kincla byla dnešním usnesením odvolacího soudu zamítnuta,“ uvedla mluvčí brněnského krajského soudu Simona Tesařová.

Rozsudek brněnského krajského soudu je pravomocný a Kincl by měl nastoupit do vězení. Proti verdiktu může podat dovolání nebo ústavní stížnost. To ale nemá odkladný účinek.

Filip Kincl měl na boskovické radnici na starosti řešení přestupků v dopravě. V některých případech řízení protahoval, zastavil nebo sáhl k velmi mírnému trestu. Někdy také poradil, jak se potrestání úplně vyhnout. Dělo se tak v případech alkoholu za volantem, nedržení rychlosti nebo i špatného parkování.

Vladimír Tlamka Kinclovi nabídl úplatek za to, že se vypořádá s přestupkem jeho známého. Ten nezastavil policejní hlídce, nepodrobil se dechové zkoušce a nepředložil doklady. Za to mu hrozila až padesátitisícová pokuta a zákaz řízení.

Advokát Čestmír Sekanina byl odsouzen za napomáhání ke zneužití pravomoci úřední osoby. Podle soudu tak učinil ve třech případech, když se s Kinclem domlouval, jak přestupkové řízení ovlivnit.

Kinclův otec Ladislav dostal trest za napomáhání k pojistnému podvodu.  Toho se dopustil, když sepsal fiktivní lékařské zprávy o úrazu svého vnuka, za který pojišťovna nakonec vyplatila plnění. 

Libuše Kostilníková Kincla uplatila riflemi a slíbila mu lahev slivovice. Úředník v jejím případě zastavil přestupkové řízení za to, že v opilosti havarovala na kole a zranila se.

Soud poslal úplatného úředníka na čtyři roky za mříže

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509