Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Úplatný úředník z Boskovic půjde do vězení, soud mu potvrdil trest

9.6.2016 14:44 | Původní vydání | Michal Záboj

BRNO - Brněnský krajský soud ve čtvrtek zamítl odvolání někdejšího úředníka odboru dopravy boskovické radnice Filipa Kincla. Potvrdil mu čtyřletý trest vězení za korupci. Soud zamítl také odvolání trojice dalších lidí, kteří byli souzeni spolu s Kinclem.

Úplatný úředník z Boskovic půjde do vězení, soud mu potvrdil trest
Filip Kincl (vlevo) a Čestmír Sekanina. Foto Michal Záboj

Pětatřicetiletý Kincl se jako zaměstnanec odboru dopravy podle rozsudku dopustil přijetí úplatku, zneužití pravomoci úřední osoby a pojistného podvodu. Za to ho blanenský okresní soud letos v lednu potrestal čtyřletým vězení, pokutou čtyřicet tisíc korun a zákazem činnosti na dobu čtyř let.

Spolu s Kinclem byli v boskovické korupční kauze odsouzeni k podmíněným trestům Libuše Kostilníková, Čestmír Sekanina a Vladimír Tlamka a k peněžitému trestu Kinclův otec Ladislav. Poslední tři jmenovaní se proti rozsudku odvolali.

„Odvolání Filipa Kincla, Čestmíra Sekaniny, Vladimíra Tlamka a Ladislava Kincla byla dnešním usnesením odvolacího soudu zamítnuta,“ uvedla mluvčí brněnského krajského soudu Simona Tesařová.

Rozsudek brněnského krajského soudu je pravomocný a Kincl by měl nastoupit do vězení. Proti verdiktu může podat dovolání nebo ústavní stížnost. To ale nemá odkladný účinek.

Filip Kincl měl na boskovické radnici na starosti řešení přestupků v dopravě. V některých případech řízení protahoval, zastavil nebo sáhl k velmi mírnému trestu. Někdy také poradil, jak se potrestání úplně vyhnout. Dělo se tak v případech alkoholu za volantem, nedržení rychlosti nebo i špatného parkování.

Vladimír Tlamka Kinclovi nabídl úplatek za to, že se vypořádá s přestupkem jeho známého. Ten nezastavil policejní hlídce, nepodrobil se dechové zkoušce a nepředložil doklady. Za to mu hrozila až padesátitisícová pokuta a zákaz řízení.

Advokát Čestmír Sekanina byl odsouzen za napomáhání ke zneužití pravomoci úřední osoby. Podle soudu tak učinil ve třech případech, když se s Kinclem domlouval, jak přestupkové řízení ovlivnit.

Kinclův otec Ladislav dostal trest za napomáhání k pojistnému podvodu.  Toho se dopustil, když sepsal fiktivní lékařské zprávy o úrazu svého vnuka, za který pojišťovna nakonec vyplatila plnění. 

Libuše Kostilníková Kincla uplatila riflemi a slíbila mu lahev slivovice. Úředník v jejím případě zastavil přestupkové řízení za to, že v opilosti havarovala na kole a zranila se.

Soud poslal úplatného úředníka na čtyři roky za mříže

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509