Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Úplatný úředník z Boskovic půjde do vězení, soud mu potvrdil trest

9.6.2016 14:44 | Původní vydání | Michal Záboj

BRNO - Brněnský krajský soud ve čtvrtek zamítl odvolání někdejšího úředníka odboru dopravy boskovické radnice Filipa Kincla. Potvrdil mu čtyřletý trest vězení za korupci. Soud zamítl také odvolání trojice dalších lidí, kteří byli souzeni spolu s Kinclem.

Úplatný úředník z Boskovic půjde do vězení, soud mu potvrdil trest
Filip Kincl (vlevo) a Čestmír Sekanina. Foto Michal Záboj

Pětatřicetiletý Kincl se jako zaměstnanec odboru dopravy podle rozsudku dopustil přijetí úplatku, zneužití pravomoci úřední osoby a pojistného podvodu. Za to ho blanenský okresní soud letos v lednu potrestal čtyřletým vězení, pokutou čtyřicet tisíc korun a zákazem činnosti na dobu čtyř let.

Spolu s Kinclem byli v boskovické korupční kauze odsouzeni k podmíněným trestům Libuše Kostilníková, Čestmír Sekanina a Vladimír Tlamka a k peněžitému trestu Kinclův otec Ladislav. Poslední tři jmenovaní se proti rozsudku odvolali.

„Odvolání Filipa Kincla, Čestmíra Sekaniny, Vladimíra Tlamka a Ladislava Kincla byla dnešním usnesením odvolacího soudu zamítnuta,“ uvedla mluvčí brněnského krajského soudu Simona Tesařová.

Rozsudek brněnského krajského soudu je pravomocný a Kincl by měl nastoupit do vězení. Proti verdiktu může podat dovolání nebo ústavní stížnost. To ale nemá odkladný účinek.

Filip Kincl měl na boskovické radnici na starosti řešení přestupků v dopravě. V některých případech řízení protahoval, zastavil nebo sáhl k velmi mírnému trestu. Někdy také poradil, jak se potrestání úplně vyhnout. Dělo se tak v případech alkoholu za volantem, nedržení rychlosti nebo i špatného parkování.

Vladimír Tlamka Kinclovi nabídl úplatek za to, že se vypořádá s přestupkem jeho známého. Ten nezastavil policejní hlídce, nepodrobil se dechové zkoušce a nepředložil doklady. Za to mu hrozila až padesátitisícová pokuta a zákaz řízení.

Advokát Čestmír Sekanina byl odsouzen za napomáhání ke zneužití pravomoci úřední osoby. Podle soudu tak učinil ve třech případech, když se s Kinclem domlouval, jak přestupkové řízení ovlivnit.

Kinclův otec Ladislav dostal trest za napomáhání k pojistnému podvodu.  Toho se dopustil, když sepsal fiktivní lékařské zprávy o úrazu svého vnuka, za který pojišťovna nakonec vyplatila plnění. 

Libuše Kostilníková Kincla uplatila riflemi a slíbila mu lahev slivovice. Úředník v jejím případě zastavil přestupkové řízení za to, že v opilosti havarovala na kole a zranila se.

Soud poslal úplatného úředníka na čtyři roky za mříže

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509