Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

11.5.2017 12:00 | Původní vydání | Lubomír Toufar

V dnešních postřezích bych se chtěl zastavit u jednoho výjimečného hlasování, které se událo minulý týden. Sněmovna schválila usnesení uznávající takzvanou Arménskou genocidu.

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv Zrcadla

Arméni jsou prastarým národem, který jako vůbec první na světě přijal křesťanství. Ostatně již podle bible přistál Noe se svojí archou u hory Ararat, nejvyšší hory Arménské vysočiny. Nevím, jestli to tak bylo, ale jisté je, že tento národ, je součástí samých základů naší civilizace. 

Mezi léty 1915 a 1918 bylo osmanskými Turky vyvražděno asi 1,5 milionů Arménů z asi 3 milionové populace. Bylo v masovém měřítku použito dobytčích vozů pro transporty lidí, pochodů smrti, upalování zaživa, či dušení lidí v jeskyních pomocí kouře z ohňů rozdělaných při jejich ústí. Všemu předcházelo cílené vyvraždění vzdělaných Arménů - elity národa.

V době, kdy turecký prezident Erdogan bezostyšně označuje Evropany za potomky fašistů a nacistů, není od věci si připomenout, kde se oni fašisté a nacisté mohli inspirovat. Legendární francouzský šansoniér Charles Aznavour má z obou stran arménský původ. Při svém loňském pražském koncertu k tomu pro Lidové noviny uvedl: „Arménská genocida je jednou z největších lidských tragédií. Moje matka, která ztratila skoro celou svou rodinu, o tom nikdy nehovořila, protože trauma bylo příliš bolestné. Nedá se unést, protože ti, kdo genocidu připravili, své zločiny neuznali.“ Jsem rád, že jsem přispěl k tomu, aby je uznal alespoň český parlament a připojil se tak k parlamentům Arménie, Ruska, Kanady, Francie, Švédska, Litvy, Polska, Německa, Itálie, Řecka, Venezuely a Slovenska.

A ještě jako vždy citát od sněmovního pultíku. Emotivní výměna názorů se strhla v souvislosti s možností uzákonění umělého oplodnění pro ženy bez partnerů. Poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09): „Pokud by byl takový návrh přijat, postupně bychom souhlasili s tím, že člověk má právo na dítě, lidé mají právo na děti. Je to velmi nepříjemné, že to musím takto říci, ale takto se právo na dítě formulovat skutečně nedá. Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva při veškeré citlivosti a nešťastné situaci těch párů, které se nemohou svého dítěte dočkat.“ Reakce ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marxové (ČSSD) pro iDnes: „Ta paní se asi úplně zbláznila“.

Krásné jaro Vám přeje, Lubomír Toufar poslanec PSP ČR za ČSSD.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama