Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

11.5.2017 12:00 | Původní vydání | Lubomír Toufar

V dnešních postřezích bych se chtěl zastavit u jednoho výjimečného hlasování, které se událo minulý týden. Sněmovna schválila usnesení uznávající takzvanou Arménskou genocidu.

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv Zrcadla

Arméni jsou prastarým národem, který jako vůbec první na světě přijal křesťanství. Ostatně již podle bible přistál Noe se svojí archou u hory Ararat, nejvyšší hory Arménské vysočiny. Nevím, jestli to tak bylo, ale jisté je, že tento národ, je součástí samých základů naší civilizace. 

Mezi léty 1915 a 1918 bylo osmanskými Turky vyvražděno asi 1,5 milionů Arménů z asi 3 milionové populace. Bylo v masovém měřítku použito dobytčích vozů pro transporty lidí, pochodů smrti, upalování zaživa, či dušení lidí v jeskyních pomocí kouře z ohňů rozdělaných při jejich ústí. Všemu předcházelo cílené vyvraždění vzdělaných Arménů - elity národa.

V době, kdy turecký prezident Erdogan bezostyšně označuje Evropany za potomky fašistů a nacistů, není od věci si připomenout, kde se oni fašisté a nacisté mohli inspirovat. Legendární francouzský šansoniér Charles Aznavour má z obou stran arménský původ. Při svém loňském pražském koncertu k tomu pro Lidové noviny uvedl: „Arménská genocida je jednou z největších lidských tragédií. Moje matka, která ztratila skoro celou svou rodinu, o tom nikdy nehovořila, protože trauma bylo příliš bolestné. Nedá se unést, protože ti, kdo genocidu připravili, své zločiny neuznali.“ Jsem rád, že jsem přispěl k tomu, aby je uznal alespoň český parlament a připojil se tak k parlamentům Arménie, Ruska, Kanady, Francie, Švédska, Litvy, Polska, Německa, Itálie, Řecka, Venezuely a Slovenska.

A ještě jako vždy citát od sněmovního pultíku. Emotivní výměna názorů se strhla v souvislosti s možností uzákonění umělého oplodnění pro ženy bez partnerů. Poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09): „Pokud by byl takový návrh přijat, postupně bychom souhlasili s tím, že člověk má právo na dítě, lidé mají právo na děti. Je to velmi nepříjemné, že to musím takto říci, ale takto se právo na dítě formulovat skutečně nedá. Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva při veškeré citlivosti a nešťastné situaci těch párů, které se nemohou svého dítěte dočkat.“ Reakce ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marxové (ČSSD) pro iDnes: „Ta paní se asi úplně zbláznila“.

Krásné jaro Vám přeje, Lubomír Toufar poslanec PSP ČR za ČSSD.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509