Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

11.5.2017 12:00 | Původní vydání | Lubomír Toufar

V dnešních postřezích bych se chtěl zastavit u jednoho výjimečného hlasování, které se událo minulý týden. Sněmovna schválila usnesení uznávající takzvanou Arménskou genocidu.

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv Zrcadla

Arméni jsou prastarým národem, který jako vůbec první na světě přijal křesťanství. Ostatně již podle bible přistál Noe se svojí archou u hory Ararat, nejvyšší hory Arménské vysočiny. Nevím, jestli to tak bylo, ale jisté je, že tento národ, je součástí samých základů naší civilizace. 

Mezi léty 1915 a 1918 bylo osmanskými Turky vyvražděno asi 1,5 milionů Arménů z asi 3 milionové populace. Bylo v masovém měřítku použito dobytčích vozů pro transporty lidí, pochodů smrti, upalování zaživa, či dušení lidí v jeskyních pomocí kouře z ohňů rozdělaných při jejich ústí. Všemu předcházelo cílené vyvraždění vzdělaných Arménů - elity národa.

V době, kdy turecký prezident Erdogan bezostyšně označuje Evropany za potomky fašistů a nacistů, není od věci si připomenout, kde se oni fašisté a nacisté mohli inspirovat. Legendární francouzský šansoniér Charles Aznavour má z obou stran arménský původ. Při svém loňském pražském koncertu k tomu pro Lidové noviny uvedl: „Arménská genocida je jednou z největších lidských tragédií. Moje matka, která ztratila skoro celou svou rodinu, o tom nikdy nehovořila, protože trauma bylo příliš bolestné. Nedá se unést, protože ti, kdo genocidu připravili, své zločiny neuznali.“ Jsem rád, že jsem přispěl k tomu, aby je uznal alespoň český parlament a připojil se tak k parlamentům Arménie, Ruska, Kanady, Francie, Švédska, Litvy, Polska, Německa, Itálie, Řecka, Venezuely a Slovenska.

A ještě jako vždy citát od sněmovního pultíku. Emotivní výměna názorů se strhla v souvislosti s možností uzákonění umělého oplodnění pro ženy bez partnerů. Poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09): „Pokud by byl takový návrh přijat, postupně bychom souhlasili s tím, že člověk má právo na dítě, lidé mají právo na děti. Je to velmi nepříjemné, že to musím takto říci, ale takto se právo na dítě formulovat skutečně nedá. Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva při veškeré citlivosti a nešťastné situaci těch párů, které se nemohou svého dítěte dočkat.“ Reakce ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marxové (ČSSD) pro iDnes: „Ta paní se asi úplně zbláznila“.

Krásné jaro Vám přeje, Lubomír Toufar poslanec PSP ČR za ČSSD.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509