Dnes je úterý, 20. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

11.5.2017 12:00 | Původní vydání | Lubomír Toufar

V dnešních postřezích bych se chtěl zastavit u jednoho výjimečného hlasování, které se událo minulý týden. Sněmovna schválila usnesení uznávající takzvanou Arménskou genocidu.

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv Zrcadla

Arméni jsou prastarým národem, který jako vůbec první na světě přijal křesťanství. Ostatně již podle bible přistál Noe se svojí archou u hory Ararat, nejvyšší hory Arménské vysočiny. Nevím, jestli to tak bylo, ale jisté je, že tento národ, je součástí samých základů naší civilizace. 

Mezi léty 1915 a 1918 bylo osmanskými Turky vyvražděno asi 1,5 milionů Arménů z asi 3 milionové populace. Bylo v masovém měřítku použito dobytčích vozů pro transporty lidí, pochodů smrti, upalování zaživa, či dušení lidí v jeskyních pomocí kouře z ohňů rozdělaných při jejich ústí. Všemu předcházelo cílené vyvraždění vzdělaných Arménů - elity národa.

V době, kdy turecký prezident Erdogan bezostyšně označuje Evropany za potomky fašistů a nacistů, není od věci si připomenout, kde se oni fašisté a nacisté mohli inspirovat. Legendární francouzský šansoniér Charles Aznavour má z obou stran arménský původ. Při svém loňském pražském koncertu k tomu pro Lidové noviny uvedl: „Arménská genocida je jednou z největších lidských tragédií. Moje matka, která ztratila skoro celou svou rodinu, o tom nikdy nehovořila, protože trauma bylo příliš bolestné. Nedá se unést, protože ti, kdo genocidu připravili, své zločiny neuznali.“ Jsem rád, že jsem přispěl k tomu, aby je uznal alespoň český parlament a připojil se tak k parlamentům Arménie, Ruska, Kanady, Francie, Švédska, Litvy, Polska, Německa, Itálie, Řecka, Venezuely a Slovenska.

A ještě jako vždy citát od sněmovního pultíku. Emotivní výměna názorů se strhla v souvislosti s možností uzákonění umělého oplodnění pro ženy bez partnerů. Poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09): „Pokud by byl takový návrh přijat, postupně bychom souhlasili s tím, že člověk má právo na dítě, lidé mají právo na děti. Je to velmi nepříjemné, že to musím takto říci, ale takto se právo na dítě formulovat skutečně nedá. Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva při veškeré citlivosti a nešťastné situaci těch párů, které se nemohou svého dítěte dočkat.“ Reakce ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marxové (ČSSD) pro iDnes: „Ta paní se asi úplně zbláznila“.

Krásné jaro Vám přeje, Lubomír Toufar poslanec PSP ČR za ČSSD.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509