Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

3.7.2017 12:18 | Původní vydání | Lubomír Toufar

Vážení čtenáři, opět je tu pro vás občasník z poslanecké sněmovny, aktuálně z 57. schůze. Tentokrát bych chtěl napsat pár řádek o sněmovním usnesení, vztahujícím se k událostem, které se staly právě před sto lety. 

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv Zrcadla

Nestává se často, že si člověk uvědomuje velikost a vážnost každého slova, které zazní od řečnického pultíku. Někdy se to však stane. Tentokrát se jednalo o bitvu u jednoho městečka v Haliči na západní Ukrajině, která měla velký význam pro dějiny první světové války i naší země. Na jedné straně tu stála rakousko-uherská armáda spolu s armádou německého císařství a na straně druhé armáda vytvořená ze zajatců ruské fronty původem z Čech, Slovenska a Podkarpatské Rusi, příslušníků tzv. Československých legií. To městečko se jmenovalo Zborov, a přestože legionáři byli ve značné početní nevýhodě, drtivě zvítězili, a ještě k tomu zajali mnoho nepřátel.

Mělo to obrovský význam pro budoucí stát. Jako mladíci zde bojovali mnozí budoucí slavní lidé, kteří spoluvytvářeli dějiny naší země. Za všechny jmenujme alespoň budoucí generály Ludvíka Svobodu a Jana Syrového, nebo později v Berlíně popraveného a in memoriam do funkce generála rovněž povýšeného protinacistického odbojáře Aloise Lauba. Usnesení navržené předsedou sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD) znělo:

 „My, poslanci a poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, vědomi si významu bitvy u Zborova pro vznik samostatného československého státu, pro formování bojových tradic naší armády a pro pěstování ducha svobody, občanské hrdosti a lásky k vlasti, přijímáme ke stému výročí hrdinného boje československých legionářů toto usnesení: S hlubokou úctou a vděčností si připomínáme 1. a 2. červenec 1917 jako slavné dny naší historie. Oběti československých legionářů přinesly u Zborova velké vítězství a významně přispěly k uznání legitimity zahraničního odboje a našeho práva na sebeurčení. Činy legionářů by neměly být nikdy zapomenuty. Hrdinové od Zborova zasloužili se o stát.“

A obligátní citát na závěr. Ten dnešní je od kolegy poslance a novopečeného ministra financí Ivana Pilného (ANO). Nebyl sice pronesen přímo ve sněmovně, ale v rozhovoru pro deník Právo. Stojí ale za to. Pilný se tam v podstatě vyslovuje proti vyplácení důchodu lidem nad 65, kteří už nezvládají svá náročná povolání. Říká: „Určitě sedmdesátiletý člověk nebude řídit autobus, ale může sekat v parku trávu.“ Vtipně to glosoval Martin Fendrych z Aktuálně.cz: „Takže řidič tiráku, autobusu, vyhořelá učitelka, která už nezvládá třicet páťáků, nedostanou penzi, ale sednou za volant sekačky (v zimě můžou na traktůrku čistit chodníky) a pojedou, dokud nepadnou. ANOstředověk, až na to, že ve skutečném středověku se o staré často starala rodina.“

Nemám, co bych dodal. Krásné nastávající léto, dovolenou a prázdniny Vám přeje

Lubomír Toufar, poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama