Dnes je úterý, 20. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

3.7.2017 12:18 | Původní vydání | Lubomír Toufar

Vážení čtenáři, opět je tu pro vás občasník z poslanecké sněmovny, aktuálně z 57. schůze. Tentokrát bych chtěl napsat pár řádek o sněmovním usnesení, vztahujícím se k událostem, které se staly právě před sto lety. 

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv Zrcadla

Nestává se často, že si člověk uvědomuje velikost a vážnost každého slova, které zazní od řečnického pultíku. Někdy se to však stane. Tentokrát se jednalo o bitvu u jednoho městečka v Haliči na západní Ukrajině, která měla velký význam pro dějiny první světové války i naší země. Na jedné straně tu stála rakousko-uherská armáda spolu s armádou německého císařství a na straně druhé armáda vytvořená ze zajatců ruské fronty původem z Čech, Slovenska a Podkarpatské Rusi, příslušníků tzv. Československých legií. To městečko se jmenovalo Zborov, a přestože legionáři byli ve značné početní nevýhodě, drtivě zvítězili, a ještě k tomu zajali mnoho nepřátel.

Mělo to obrovský význam pro budoucí stát. Jako mladíci zde bojovali mnozí budoucí slavní lidé, kteří spoluvytvářeli dějiny naší země. Za všechny jmenujme alespoň budoucí generály Ludvíka Svobodu a Jana Syrového, nebo později v Berlíně popraveného a in memoriam do funkce generála rovněž povýšeného protinacistického odbojáře Aloise Lauba. Usnesení navržené předsedou sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD) znělo:

 „My, poslanci a poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, vědomi si významu bitvy u Zborova pro vznik samostatného československého státu, pro formování bojových tradic naší armády a pro pěstování ducha svobody, občanské hrdosti a lásky k vlasti, přijímáme ke stému výročí hrdinného boje československých legionářů toto usnesení: S hlubokou úctou a vděčností si připomínáme 1. a 2. červenec 1917 jako slavné dny naší historie. Oběti československých legionářů přinesly u Zborova velké vítězství a významně přispěly k uznání legitimity zahraničního odboje a našeho práva na sebeurčení. Činy legionářů by neměly být nikdy zapomenuty. Hrdinové od Zborova zasloužili se o stát.“

A obligátní citát na závěr. Ten dnešní je od kolegy poslance a novopečeného ministra financí Ivana Pilného (ANO). Nebyl sice pronesen přímo ve sněmovně, ale v rozhovoru pro deník Právo. Stojí ale za to. Pilný se tam v podstatě vyslovuje proti vyplácení důchodu lidem nad 65, kteří už nezvládají svá náročná povolání. Říká: „Určitě sedmdesátiletý člověk nebude řídit autobus, ale může sekat v parku trávu.“ Vtipně to glosoval Martin Fendrych z Aktuálně.cz: „Takže řidič tiráku, autobusu, vyhořelá učitelka, která už nezvládá třicet páťáků, nedostanou penzi, ale sednou za volant sekačky (v zimě můžou na traktůrku čistit chodníky) a pojedou, dokud nepadnou. ANOstředověk, až na to, že ve skutečném středověku se o staré často starala rodina.“

Nemám, co bych dodal. Krásné nastávající léto, dovolenou a prázdniny Vám přeje

Lubomír Toufar, poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509