Dnes je úterý, 20. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

2.8.2017 11:58 | Původní vydání | Lubomír Toufar

Skončila 59. schůze Poslanecké sněmovny a já tu mám pro Vás opět pár řádek z jejího průběhu. Byla to jedna z posledních schůzí této sněmovny vůbec. I přesto jsme ve svých řadách přivítali dva nové poslance. 

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv L. Toufara

Jedná se o starostku městského obvodu Slezská Ostrava Barboru Jelonkovou (ČSSD), která ve sněmovní lavici nahradila Ladislava Šincla (ČSSD), jenž byl zvolen do Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání a starostu Volyně na Strakonicku Václava Valhodu (ČSSD), který ze stejného důvodu nahradí ve sněmovní lavici Vítězslava Jandáka (ČSSD). V obou případech se tak naplňuje litera zákona o neslučitelnosti funkcí.

Jedním z nejpotřebnějších a nejdůležitějších zákonů této schůze byl podle mne zákon o takzvaném dlouhodobém ošetřovném, který prosadila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Podle tohoto zákona budou moci příbuzní dlouhodobě nemocných o tyto pečovat až 90 dní během jednoho roku. Za to budou pobírat 60 procent svého platu. Nárok na dlouhodobé ošetřovatelské volno budou mít zaměstnanci i živnostníci, kteří si platí nemocenské pojištění, ze kterého se bude také tato dávka vyplácet. Podmínkou bude, že dotyčný člen rodiny předtím strávil alespoň týden v nemocnici a lékař potvrdil, že jeho stav vyžaduje celodenní péči minimálně následující měsíc. Ošetřovaná osoba musí také souhlasit s péčí konkrétního člena rodiny. Zákon má nesporný sociální benefit, protože pro většinu pacientů je domácí péče nesrovnatelně komfortnější. Posílí to rodinné vztahy a stát navíc získá část nákladů zpět, protože, jak řekla ministryně Marksová: „Pokud lidé budou moct být doma, nebudou ležet v hospicích nebo nemocnicích."

A máme tu jeden, skoro by se dalo říci elegantní citát na závěr: „Pane předsedo, vážená vládo, paní a pánové, přeji hezký dobrý den. Dovolte mi, abych s poukazem na Ústavu České republiky a demokratické zvyklosti pozvedl jemně obočí nad tím, co tady právě v řeči předřečníka zaznělo. " Takto komentoval Pavel Kováčik (KSČM) projev poslance Laudáta (TOP09), který zkritizoval komunistické výstupy týkající se mezinárodní situace.

Všem přeji, abyste nemuseli nad ničím pozvedat obočí, a to ani jemně, sluníčko u moře i na zahrádkách, hodně hub a letní pohody.

Lubomír Toufar, poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509