Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

2.8.2017 11:58 | Původní vydání | Lubomír Toufar

Skončila 59. schůze Poslanecké sněmovny a já tu mám pro Vás opět pár řádek z jejího průběhu. Byla to jedna z posledních schůzí této sněmovny vůbec. I přesto jsme ve svých řadách přivítali dva nové poslance. 

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv L. Toufara

Jedná se o starostku městského obvodu Slezská Ostrava Barboru Jelonkovou (ČSSD), která ve sněmovní lavici nahradila Ladislava Šincla (ČSSD), jenž byl zvolen do Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání a starostu Volyně na Strakonicku Václava Valhodu (ČSSD), který ze stejného důvodu nahradí ve sněmovní lavici Vítězslava Jandáka (ČSSD). V obou případech se tak naplňuje litera zákona o neslučitelnosti funkcí.

Jedním z nejpotřebnějších a nejdůležitějších zákonů této schůze byl podle mne zákon o takzvaném dlouhodobém ošetřovném, který prosadila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Podle tohoto zákona budou moci příbuzní dlouhodobě nemocných o tyto pečovat až 90 dní během jednoho roku. Za to budou pobírat 60 procent svého platu. Nárok na dlouhodobé ošetřovatelské volno budou mít zaměstnanci i živnostníci, kteří si platí nemocenské pojištění, ze kterého se bude také tato dávka vyplácet. Podmínkou bude, že dotyčný člen rodiny předtím strávil alespoň týden v nemocnici a lékař potvrdil, že jeho stav vyžaduje celodenní péči minimálně následující měsíc. Ošetřovaná osoba musí také souhlasit s péčí konkrétního člena rodiny. Zákon má nesporný sociální benefit, protože pro většinu pacientů je domácí péče nesrovnatelně komfortnější. Posílí to rodinné vztahy a stát navíc získá část nákladů zpět, protože, jak řekla ministryně Marksová: „Pokud lidé budou moct být doma, nebudou ležet v hospicích nebo nemocnicích."

A máme tu jeden, skoro by se dalo říci elegantní citát na závěr: „Pane předsedo, vážená vládo, paní a pánové, přeji hezký dobrý den. Dovolte mi, abych s poukazem na Ústavu České republiky a demokratické zvyklosti pozvedl jemně obočí nad tím, co tady právě v řeči předřečníka zaznělo. " Takto komentoval Pavel Kováčik (KSČM) projev poslance Laudáta (TOP09), který zkritizoval komunistické výstupy týkající se mezinárodní situace.

Všem přeji, abyste nemuseli nad ničím pozvedat obočí, a to ani jemně, sluníčko u moře i na zahrádkách, hodně hub a letní pohody.

Lubomír Toufar, poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama