Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

2.8.2017 11:58 | Původní vydání | Lubomír Toufar

Skončila 59. schůze Poslanecké sněmovny a já tu mám pro Vás opět pár řádek z jejího průběhu. Byla to jedna z posledních schůzí této sněmovny vůbec. I přesto jsme ve svých řadách přivítali dva nové poslance. 

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv L. Toufara

Jedná se o starostku městského obvodu Slezská Ostrava Barboru Jelonkovou (ČSSD), která ve sněmovní lavici nahradila Ladislava Šincla (ČSSD), jenž byl zvolen do Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání a starostu Volyně na Strakonicku Václava Valhodu (ČSSD), který ze stejného důvodu nahradí ve sněmovní lavici Vítězslava Jandáka (ČSSD). V obou případech se tak naplňuje litera zákona o neslučitelnosti funkcí.

Jedním z nejpotřebnějších a nejdůležitějších zákonů této schůze byl podle mne zákon o takzvaném dlouhodobém ošetřovném, který prosadila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Podle tohoto zákona budou moci příbuzní dlouhodobě nemocných o tyto pečovat až 90 dní během jednoho roku. Za to budou pobírat 60 procent svého platu. Nárok na dlouhodobé ošetřovatelské volno budou mít zaměstnanci i živnostníci, kteří si platí nemocenské pojištění, ze kterého se bude také tato dávka vyplácet. Podmínkou bude, že dotyčný člen rodiny předtím strávil alespoň týden v nemocnici a lékař potvrdil, že jeho stav vyžaduje celodenní péči minimálně následující měsíc. Ošetřovaná osoba musí také souhlasit s péčí konkrétního člena rodiny. Zákon má nesporný sociální benefit, protože pro většinu pacientů je domácí péče nesrovnatelně komfortnější. Posílí to rodinné vztahy a stát navíc získá část nákladů zpět, protože, jak řekla ministryně Marksová: „Pokud lidé budou moct být doma, nebudou ležet v hospicích nebo nemocnicích."

A máme tu jeden, skoro by se dalo říci elegantní citát na závěr: „Pane předsedo, vážená vládo, paní a pánové, přeji hezký dobrý den. Dovolte mi, abych s poukazem na Ústavu České republiky a demokratické zvyklosti pozvedl jemně obočí nad tím, co tady právě v řeči předřečníka zaznělo. " Takto komentoval Pavel Kováčik (KSČM) projev poslance Laudáta (TOP09), který zkritizoval komunistické výstupy týkající se mezinárodní situace.

Všem přeji, abyste nemuseli nad ničím pozvedat obočí, a to ani jemně, sluníčko u moře i na zahrádkách, hodně hub a letní pohody.

Lubomír Toufar, poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509