Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny

2.8.2017 11:58 | Původní vydání | Lubomír Toufar

Skončila 59. schůze Poslanecké sněmovny a já tu mám pro Vás opět pár řádek z jejího průběhu. Byla to jedna z posledních schůzí této sněmovny vůbec. I přesto jsme ve svých řadách přivítali dva nové poslance. 

Postřehy poslance Lubomíra Toufara z poslanecké sněmovny
Poslanec Lubomír Toufar. Foto archiv L. Toufara

Jedná se o starostku městského obvodu Slezská Ostrava Barboru Jelonkovou (ČSSD), která ve sněmovní lavici nahradila Ladislava Šincla (ČSSD), jenž byl zvolen do Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání a starostu Volyně na Strakonicku Václava Valhodu (ČSSD), který ze stejného důvodu nahradí ve sněmovní lavici Vítězslava Jandáka (ČSSD). V obou případech se tak naplňuje litera zákona o neslučitelnosti funkcí.

Jedním z nejpotřebnějších a nejdůležitějších zákonů této schůze byl podle mne zákon o takzvaném dlouhodobém ošetřovném, který prosadila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Podle tohoto zákona budou moci příbuzní dlouhodobě nemocných o tyto pečovat až 90 dní během jednoho roku. Za to budou pobírat 60 procent svého platu. Nárok na dlouhodobé ošetřovatelské volno budou mít zaměstnanci i živnostníci, kteří si platí nemocenské pojištění, ze kterého se bude také tato dávka vyplácet. Podmínkou bude, že dotyčný člen rodiny předtím strávil alespoň týden v nemocnici a lékař potvrdil, že jeho stav vyžaduje celodenní péči minimálně následující měsíc. Ošetřovaná osoba musí také souhlasit s péčí konkrétního člena rodiny. Zákon má nesporný sociální benefit, protože pro většinu pacientů je domácí péče nesrovnatelně komfortnější. Posílí to rodinné vztahy a stát navíc získá část nákladů zpět, protože, jak řekla ministryně Marksová: „Pokud lidé budou moct být doma, nebudou ležet v hospicích nebo nemocnicích."

A máme tu jeden, skoro by se dalo říci elegantní citát na závěr: „Pane předsedo, vážená vládo, paní a pánové, přeji hezký dobrý den. Dovolte mi, abych s poukazem na Ústavu České republiky a demokratické zvyklosti pozvedl jemně obočí nad tím, co tady právě v řeči předřečníka zaznělo. " Takto komentoval Pavel Kováčik (KSČM) projev poslance Laudáta (TOP09), který zkritizoval komunistické výstupy týkající se mezinárodní situace.

Všem přeji, abyste nemuseli nad ničím pozvedat obočí, a to ani jemně, sluníčko u moře i na zahrádkách, hodně hub a letní pohody.

Lubomír Toufar, poslanec PSP ČR za ČSSD

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509